Lightroom masakrycznie się zacina!

Ściągnąłem sobie Lightrooma 6 w wersji trial i nic nie mogę na nim zrobić bo zacina się masakrycznie! Jak przesunę jakiś suwak to reaguje po 2-3 sekundach, otwarcie jakiegoś podmenu z filtrami trwa pół minuty, nie mówię już o wczytaniu zdjęcia bo jak chciałem wczytać z telefonu to się cały zawiesił! Natomiast jak chcę użyć pędzla do retuszu (tego co się zaznacza i można ustawić dla fragmentu zdjęcia ekspozycję, kontrast itp.) to komputer zaczyna wyć a program przywiesza się na chwilę i dopiero otwiera mi to podmenu!

Proszę o pomoc, muszę nauczyć się obsługi LR, czytam książki, poradniki itp. ale co z tego skoro nie mogę nic z tego wprowadzić w czyn bo się zacina straszliwie!

Dodam, że mam go już z 2 tygodnie i wcześniej jeszcze jakoś działał a teraz to padaka!

Parametry mojego laptopa:

Intel Core 2 Duo 2Ghz

4GB RAM DDR3

320GB dysk

 

Nie napisałeś jaka masz kartę graficzną, ale jeżeli ma mniej niż 2GB to nie mamy o czym rozmawiać. To co podałeś i tak jest za słabe dla tego Lightrooma. Może wersja 3.6 by Ci jeszcze jakoś działała. Miałem ten program ale już go nie używam, bo żeby obrobić zdjęcie 20Mpixel to trzeba mieć chyba komputer za 10 000 zł

Kartę graficzną mam GF9400 512MB. 

I jak na razie nie mam kasy na nowy komputer :frowning: W czym teraz obrabiasz zdjęcia?

LightZone i to mi wystarczy - ten program kosztował niedawno 100 dolców ale firma zrezygnowała z działalności i przekazała go do rozwoju za free.

A dlatego że na moim komputerze i5, 4GB RAM NVIDIA 660 2GB VRAM, LIghtroom tak działał że można było znieść jajko.

Powiem Ci tylko tyle, że Lightroom działa super ale na komputerach MAC Apple