Likwidacja ikon w Oknie powiadomień (systray)

Jak zlikwidować z obszaru powiadomień ikonę programu “A”. Program ten ma oczywiście dalej działać (nie chodzi tu o ukrycie czy też o zamknięcie programu :]. Podejrzewam, że tkwi to w rejestrze - lecz gdzie czy też jak to znaleźć.

Prawym przyciskiem myszy na pasku Tray, Właściwości, zaznacz “ptaszkiem” Ukryj ikony nieaktywne, przycisk Dostosuj i tam, przy ikonie, którą chcesz ukryć wybierasz z rozwijanej listy: Zawsze ukryty, OK, Zastosuj, OK.

Ściągnij sobie ccleanera (bardzo dobry do czyszczenia kompa)z tej strony - http://www.ccleaner.com/ i w opcji narzędzia/ autostart pousuwaj wszystkie wpisy jakie tam znajdziesz zostaw tylko antyvira, pozbędziesz się w ten sposób usług działających w tle oraz ikon w trayu, komp znacznie przyśpieszy :wink: nie bój sie usuwać wszystkie programy będą działać;)

Czemu mu radzisz rzeczy których on wyraźnie piszę, że nie chcę:

A po drugie twoja rada jest wysoce wątpliwa. Bo na przykład u mnie sytuacja z CCleaner i Autostartem wygląda następująco:

8d3e5e535380347dm.png

i zrobienie tego co radzisz (czyt. głupio piszesz)

u mnie by znikły, jak to zgrabnie ująłeś: zapora, karta graficzna i dźwiękowa oraz zegar z pulpitu. A to ostanie co bym chciał.

Z autostartu też trzeba wiedzieć co można bez szkody dla systemu usunąć.

korecki jedyne wyście jakie widzę to rada seba86mu lub poszukanie w ustawieniach poszczególnych programów (te co ci sie w trayu pokazują).

Tam odznaczyć ręcznie tę funkcje - np. w foobar2000 tak można.