Limit formatowań

Mam pytanie: Czy pomiędzy jednym a drugim formatowaniem dysku i ponowną instalacją WIN XP musi upłynąc jakiś okres czasu, czy można swobodnie i do woli przeinstalowywać system, kiedy tylko chcemy? Czy nie ma potem problemów z rejestracją i aktywacją systemu?

Nie ma żadnych limitów :smiley:

1 pytanie - Nie

2 pytanie - może być problem jak aktywowałeś już system 3 razy internetowo,możesz mieć odmowe aktywacji i zostaje dzwonienie do przedstawiciela Microsoft w Polsce po nowy kod i tu już jest różnie.

Nie ma ograniczeń co do formatu a z aktywacją i rejestracją też nie powinno być. Zresztą można ominąć aktywację , chyba , ale wcześniej trzeba sobie skopiować dwa pliki systemowe i je potem wstawić do nowego XP.

Ale teraz nie pamiętam jakie.

A czy będzie to legalne?? :twisted:

Wystarczy jeden, ale nie zawsze się udaje.

W katalogu system32 plik wpa.dbl.

Występuje jeszcze plik wpa.bak,to archiwum tego pliku możesz go wykasować.

Przed reinstalacją XP zgrywasz ten plik i po instalacji nowego systemu kasujesz te w system32 i zastępujesz tym jednym wpa.dbl.

UPDATE

Nigdzie nie doczytałem się że jest to nielegalne,w końcu jesteś zarejestrowanym i aktywowanym posiadaczem legalnego systemu XP.

Już wiem jakie.

Lepiej skopiować dwa pliki>>> wpa.dbl , wpa.bak

W nowym systemie robisz kopiuj ( np: z dyskietki) i " wklej" (w odpowiednim miejscu oczywiscie ). System “powie” że taki plik już istnieje i czy chcesz go zamienić , Klikasz TAk.

Restartujesz kompa.

I to pomoże jesli będą jakieś problemy z aktywacją?

Te pliki skopiować do C:\WINDOWS\system 32?

Nie aktywujesz tylko podmieniasz pliki,restart kompa i jak teraz wyjdzie okno zapraszające do aktywacji to nie ma innego wyjścia.

Tylko pytanie z innej beczki jak długo wytrzyma to Twój dysk twardy. Niestety częste formatowanie nie jest obojętne dla jego żywotności :!: :!: :!:

co za dużo to nie zdrowa tak i z dyskiem kiedys padnie od tego :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

No ale bez przesady. Kolega zapewne nie chce formatować codziennie. :smiley:

Ale co prawda to prawda, za często to nie zdrowo.

A jeśli chodzi o kod to nie ma problemu, dzwoniłem do microsoftu i bez problemów otrzymałem. :smiley:

Można też własny system zakupiony za własne pieniądze najnormalniej w świece samemu zaaktywować . Przy pomocy np. zaprzyjaźnionej cioci… !!

A tak na marginesie z tą aktywacją przez telefon z małej miejscowosci są problemy.

Moim zdaniem aktywacja nie jest to tobre rozwiażanie !

Dla posiadaczy Internetu nie stanowi problemu . !!

Pozdro