Limit w Neostradzie

(Dwajs) #1

Jak to jest u Was z tym limitem , bo w tym miesiacu sciagnalem 6GB a limit mam 7GB i nie wiem czy sciagac dalej czy sie wstrzymac , jak szybko T reaguje na przekroczenie transferu jak w ogole reaguje :slight_smile:

(BARTEK1985) #2

je偶eli b臋dziesz sci膮ga艂 dalej i przekroczysz magiczne dla ciebie 7 GB to potem b臋dzie ci si臋 wszystko strasznie d艂ugo otwiera艂o i pobiera艂o

(Dwajs) #3

wiem ze tak byc powinno , w moim przypadku transfer spadnie do 4kb/s ale ja sie pytam czy TP reaguje szybko i czy w ogole reaguje :slight_smile:

czytaj ze zrozumieniem :smiley:

(BARTEK1985) #4

jak nie reaguje przekraczasz limit i tp odrazu reaguje albo na dr贸gi dzie艅 jak tam si臋 dopatrz膮

(Dwajs) #5

no wlasnie Ty mowisz tak , a ja slyszalem inaczej , 偶e niektorzy przekraczaja o 10 GB i dalej transfer im nie spada :smiley:

(Gk88) #6

nom ja neostrady nie mam

ale pamietam ze gdzies indziej wyczytalem ze jak przekroczysz limit to predkosc spada dopiero po restarcie kompa (ponownym polaczeniu z neo) jak ludzie nie wylaczaja komputerow tylko monitory (skad ja to znam :stuck_out_tongue: ) to przekraczaja nawet o 10GB :slight_smile: pozdro

(Qbek50) #7

niestety nie - roz艂膮czaj膮 cie i juz masz zmniejszony po po艂膮czrniu - bez reseta 8)

(Z35ikr) #8

wszystko zale偶y od ich kompa?-programu? kt贸ry tym si臋 zajmuje i nie wiesz kiedy nadejdzie Twoja godzina :stuck_out_tongue:

nie raz, nie dwa, si臋 tak dzieje wiem po sobie :wink:

(Gk88) #9

pan detektyw sobie raczy艂 zazartowac i wyrwal sobie zdanie z kontekstu :slight_smile: bo nalezalo "docytowac" zdanie w nawiasie :slight_smile:

a jak sie nie uzywa tego progsiku do podlaczania dostarczanego przez tepse tylko tego innego (nie wiem jak sie to nazywa bo w neo nie siedze) to on zapobiega rozlaczaniu = dopiero przy wylaczaniu kompa sie rozlaczamy :slight_smile:

(Jason X) #10

A w og贸le jaki jest prawdziwy pow贸d wprowadzenia tych durnych limit贸w? Inni operatorzy jako艣 tego nie praktykuj膮! Nie wiem jak to jest w przypadku France Telekom (do kt贸rego nale偶y "Telekompromitacja" Polska) we Francji? Za jeden z powod贸w limit贸w TP SA podaje, 偶e ma to na celu ograniczy膰 dzielenie Neostrady. Nie znam si臋 na tym, ale czy to nie jest tak, 偶e dziel膮c 艂膮cze przesyl r贸wnie偶 si臋 dzieli? Wi臋c nie wiem czy osoba, ktora ma 128kbit/s zdecydowa艂a, by si臋 na co艣 takiego. Poza tym zarz膮d TP SA twierdzi, 偶e i tak ma艂o kto przekracza limit. Wi臋c po co on jest? Dla tych kilku procent, kt贸re go przekraczaj膮?? Poza tym, bior膮c pod uwag臋 fakt, 偶e tak ma艂o osob (wg TP SA) przekracza limit, nieuczciwe jest te偶 to, 偶e po przekroczeniu musz膮 jeszcze dop艂aca膰 je艣li chc膮 dodatkowy limit. Nie wiem jakie s膮 w tym przypadku ceny, ale na pewno TP dobrze to wszystko wyliczy艂a :slight_smile:

(Krzys299) #11

偶eby nie robi膰 z neostrady sieci,dodatkowy zarobek je艣li kto艣 du偶o 艣ci膮ga i dokupuje limit i wiele innych powod贸w :wink:

(Dwajs) #12

to co teraz powiecie o moim limicie :slight_smile:

limit podstawowy 7 GB

limit dokupiony w tym miesi膮cu (zdrapka) 0 GB

limit zwi臋kszony (op艂ata abonamentowa) 0 GB

aktualny transfer z pr臋dko艣ci膮 256 kb/s

suma 艣ci膮gni臋tych w tym miesi膮cu danych 7575 MB

i transfer dalej z normalna predkoscia :smiley: zobaczymy jak dlugo :slight_smile:

(Michal) #13

Niestety, rezygnacja z korzystania z softu dostarczanego przez TPSA nie spowoduje, 偶e po艂膮czenie nigdy nie b臋dzie zrywane. Idea Neostrady opiera si臋 na zmiennym IP i po艂膮czenie (niezale偶nie od u偶ytego softu) jest to jaki艣 czas przerywane. Czas jest r贸偶ny, ale z mojego do艣wiaczenia z neo wynika, 偶e zale偶y od centrali ale rzadko przekracza 2 doby. U偶yty soft nie ma tu znaczenia, na sprz臋towych routerach dzieje si臋 to samo.

Zwykle dzieje si臋 tak, 偶e sesja nie jest zrywana z powodu przekroczenia limitu, ograniczenie pr臋dko艣ci jest wprowadzane przy nast臋pnym po艂膮czeniu, wi臋c je艣li mamy szcz臋艣cie to mo偶emy nawet dzie艅-dwa normalnie dzia艂a膰 po przekroczeniu ilo艣ci 艣ci膮gni臋tych danych.

(Philips Piotr) #14

Wg. autoconnecta pobra艂em 10 GB i ju偶 od tygonia jade na normalnej predko艣ci. W panelu mam tyle samo :o, co mnie bardzo cieszy wida膰 jak im ten licznik chodzi.

(Jason X) #15

A ja mam czasem wqra偶enie, 偶e u mnie jest na odwr贸t. Np. wczoraj w艂aczy艂em Panel i okaza艂o si臋, 偶臋 doliczy艂o mi ok. 300MB, a nic nie 艣ci膮ga艂em. Siedzia艂em tylko na GG i przegl膮da艂em strony - ale nie by艂y one na tyle rozbudowane, 偶eby a偶 300MB mog艂o doliczy膰!

(adpawl) #16

Hmm...

Sprawa wygl膮da tak:

D艂ugo艣膰 sesji nie przekracza doby, tj. raz na dobe ma miejsce "time out" - roz艂膮czenie techniczne. Przy wznowieniu po艂膮czenia pobierany jest nowy IP i podliczany wykorzystany limit... Je偶eli zosta艂 przekroczony, transfer zostaje okrojony do 32 kb/s.

Nie ma mo偶liwo艣ci programowego zablokowania neostrady przed roz艂膮czeniem!

Inna sprawa, to to ...偶e czasem co艣, "gdzie艣" si臋 zawiesza ...i nie ogranicza tego transferu... :mrgreen:

Jeszcze inna sprawa, to taka, 偶e zar贸wno Panel neostrady, jak i programik z niego korzystaj膮cy nie podaj膮 rzeczywistego wykorzystania transferu...

Jezeli kto艣 chce wi臋c by膰 pewien ile ju偶 wykorzysta艂 - niech tyrknie na 0800 102 102 - tam podadz膮 co do bajta :wink:

(Zzz232) #17

sprawa wygl膮da tak, 偶e w tym miesi膮cu maj膮 jakie艣 problemy i nikomu nie ucinaj膮 pr臋dko艣ci do 32. A jak si臋 chce 艣ci膮ga膰 ponad limit to trzeba zrobi膰 tak: np. gdy ma si臋 limit 7GB 艣ci膮ga膰 do 6,99GB, potem zrobi膰 "maratonik" czyli 艣ci膮gac bez przerwy przez 24h po czym nast臋puje time out, ale nim te dane zostan膮 zsumowane to po艂膮czysz si臋 drugi raz i znowu 24h jedziesz na narmalnej pr臋dko艣ci. Oczywi艣cie je艣li si臋 roz艂膮czysz przed 24h to wtedy nast臋puje zsumowanie danych wi臋c tracisz troch臋 z tego "bonusowego" limitu.