Limit w Neostradzie

Jak to jest u Was z tym limitem , bo w tym miesiacu sciagnalem 6GB a limit mam 7GB i nie wiem czy sciagac dalej czy sie wstrzymac , jak szybko T reaguje na przekroczenie transferu jak w ogole reaguje :slight_smile:

jeżeli będziesz sciągał dalej i przekroczysz magiczne dla ciebie 7 GB to potem będzie ci się wszystko strasznie długo otwierało i pobierało

wiem ze tak byc powinno , w moim przypadku transfer spadnie do 4kb/s ale ja sie pytam czy TP reaguje szybko i czy w ogole reaguje :slight_smile:

czytaj ze zrozumieniem :smiley:

jak nie reaguje przekraczasz limit i tp odrazu reaguje albo na drógi dzień jak tam się dopatrzą

no wlasnie Ty mowisz tak , a ja slyszalem inaczej , że niektorzy przekraczaja o 10 GB i dalej transfer im nie spada :smiley:

nom ja neostrady nie mam

ale pamietam ze gdzies indziej wyczytalem ze jak przekroczysz limit to predkosc spada dopiero po restarcie kompa (ponownym polaczeniu z neo) jak ludzie nie wylaczaja komputerow tylko monitory (skad ja to znam :stuck_out_tongue: ) to przekraczaja nawet o 10GB :slight_smile: pozdro

niestety nie - rozłączają cie i juz masz zmniejszony po połączrniu - bez reseta 8)

wszystko zależy od ich kompa?-programu? który tym się zajmuje i nie wiesz kiedy nadejdzie Twoja godzina :stuck_out_tongue:

nie raz, nie dwa, się tak dzieje wiem po sobie :wink:

pan detektyw sobie raczył zazartowac i wyrwal sobie zdanie z kontekstu :slight_smile: bo nalezalo “docytowac” zdanie w nawiasie :slight_smile:

a jak sie nie uzywa tego progsiku do podlaczania dostarczanego przez tepse tylko tego innego (nie wiem jak sie to nazywa bo w neo nie siedze) to on zapobiega rozlaczaniu = dopiero przy wylaczaniu kompa sie rozlaczamy :slight_smile:

A w ogóle jaki jest prawdziwy powód wprowadzenia tych durnych limitów? Inni operatorzy jakoś tego nie praktykują! Nie wiem jak to jest w przypadku France Telekom (do którego należy “Telekompromitacja” Polska) we Francji? Za jeden z powodów limitów TP SA podaje, że ma to na celu ograniczyć dzielenie Neostrady. Nie znam się na tym, ale czy to nie jest tak, że dzieląc łącze przesyl również się dzieli? Więc nie wiem czy osoba, ktora ma 128kbit/s zdecydowała, by się na coś takiego. Poza tym zarząd TP SA twierdzi, że i tak mało kto przekracza limit. Więc po co on jest? Dla tych kilku procent, które go przekraczają?? Poza tym, biorąc pod uwagę fakt, że tak mało osob (wg TP SA) przekracza limit, nieuczciwe jest też to, że po przekroczeniu muszą jeszcze dopłacać jeśli chcą dodatkowy limit. Nie wiem jakie są w tym przypadku ceny, ale na pewno TP dobrze to wszystko wyliczyła :slight_smile:

żeby nie robić z neostrady sieci,dodatkowy zarobek jeśli ktoś dużo ściąga i dokupuje limit i wiele innych powodów :wink:

to co teraz powiecie o moim limicie :slight_smile:

limit podstawowy 7 GB

limit dokupiony w tym miesiącu (zdrapka) 0 GB

limit zwiększony (opłata abonamentowa) 0 GB

aktualny transfer z prędkością 256 kb/s

suma ściągniętych w tym miesiącu danych 7575 MB

i transfer dalej z normalna predkoscia :smiley: zobaczymy jak dlugo :slight_smile:

Niestety, rezygnacja z korzystania z softu dostarczanego przez TPSA nie spowoduje, że połączenie nigdy nie będzie zrywane. Idea Neostrady opiera się na zmiennym IP i połączenie (niezależnie od użytego softu) jest to jakiś czas przerywane. Czas jest różny, ale z mojego doświaczenia z neo wynika, że zależy od centrali ale rzadko przekracza 2 doby. Użyty soft nie ma tu znaczenia, na sprzętowych routerach dzieje się to samo.

Zwykle dzieje się tak, że sesja nie jest zrywana z powodu przekroczenia limitu, ograniczenie prędkości jest wprowadzane przy następnym połączeniu, więc jeśli mamy szczęście to możemy nawet dzień-dwa normalnie działać po przekroczeniu ilości ściągniętych danych.

Wg. autoconnecta pobrałem 10 GB i już od tygonia jade na normalnej predkości. W panelu mam tyle samo :o, co mnie bardzo cieszy widać jak im ten licznik chodzi.

A ja mam czasem wqrażenie, że u mnie jest na odwrót. Np. wczoraj właczyłem Panel i okazało się, żę doliczyło mi ok. 300MB, a nic nie ściągałem. Siedziałem tylko na GG i przeglądałem strony - ale nie były one na tyle rozbudowane, żeby aż 300MB mogło doliczyć!

Hmm…

Sprawa wygląda tak:

Długość sesji nie przekracza doby, tj. raz na dobe ma miejsce “time out” - rozłączenie techniczne. Przy wznowieniu połączenia pobierany jest nowy IP i podliczany wykorzystany limit… Jeżeli został przekroczony, transfer zostaje okrojony do 32 kb/s.

Nie ma możliwości programowego zablokowania neostrady przed rozłączeniem!

Inna sprawa, to to …że czasem coś, “gdzieś” się zawiesza …i nie ogranicza tego transferu… :mrgreen:

Jeszcze inna sprawa, to taka, że zarówno Panel neostrady, jak i programik z niego korzystający nie podają rzeczywistego wykorzystania transferu…

Jezeli ktoś chce więc być pewien ile już wykorzystał - niech tyrknie na 0800 102 102 - tam podadzą co do bajta :wink:

sprawa wygląda tak, że w tym miesiącu mają jakieś problemy i nikomu nie ucinają prędkości do 32. A jak się chce ściągać ponad limit to trzeba zrobić tak: np. gdy ma się limit 7GB ściągać do 6,99GB, potem zrobić “maratonik” czyli ściągac bez przerwy przez 24h po czym następuje time out, ale nim te dane zostaną zsumowane to połączysz się drugi raz i znowu 24h jedziesz na narmalnej prędkości. Oczywiście jeśli się rozłączysz przed 24h to wtedy następuje zsumowanie danych więc tracisz trochę z tego “bonusowego” limitu.