Limitowany dysk twardy

(Hub) #1

Witam Serdecznie wszystkich, otóż dzisiaj formatowałem komputer, instalowałem oryginalnego Windowsa XP Home Edition, bo sobie go zakupiłem wczoraj :-), i mam problem, tego windows'a instalowałem na dysku 40 GB - Samsung, natomiast mam jeszcze jeden dysk twardy Samsung'a 160 GB i nie wiem czemu, ale przed formatem było wszystko OK, a teraz jakoś na nim (na tym 160GB) widać, że jest 31,4 GB :confused: , zmieniałem zworki niestety to nic nie dało, jak po formacie chciałem wejść do tego dysku (partycja D), bo tylko jedną miałem zrobioną, to pisało takie coś "Partycja nie jest jeszcze sformatowana, sformatować ją teraz", niestety sformatowałem i nadal to samo, może mi ktoś pomóc, szukałem tego na necie, ale nie mogłem znaleźć podobnego problemu co ja mam :frowning:

z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam serdecznie

(JNJN) #2

Sprawdź ustawienie zworki na dysku - pewnie wsadziłeś na limit 32 GB - opis ustawienia zworek na dysku.

(Gugu007) #3

Usuń tą zworę całkowicie.:mrgreen:

(Hub) #4

zworka jest usunięta :slight_smile: i niestety tak jest

(piotrekplay) #5

ma 2 dyski, zależy jak ustawi, bez zwory to jest pozycja master (przynajmniej u mnie :stuck_out_tongue: ) jak ma ten dysk 160 gb jako master to niech wywal ją ...

(Hub) #6

hmmm, dysk samsung1 - 40gb jest na master, dysk samsung 160 gb w ogóle była wyjęta zworka, nawet jak ją wkładałem 32 GB ;/ ...

(JNJN) #7

A bios jak go widzi dysk 160 poprawnie,może bios ma problem z rozpoznaniem takiego dysku.

(Hub) #8

nie wiem, zaraz zobaczę, ale przed formatem wszystko było spoko :-/....

Złączono Posta : 06.06.2007 (Sro) 19:46

dopiero zobaczyłem w BIOSie i jest 160 GB i nie mam zworki wsadzonej i w nawiasie jest, że (slave)

(JNJN) #9

Sprawdź dokładnie te zworki na dysku,usuń tą partycję - dysk ma być jak nowy ,załóż ponownie i sformatuj partycje.

(Hub) #10

jak usunąć tą partycję ?? - sorki, że takie głupie pytania

(piotrekplay) #11

są dwie mozliwości - albo instalatorem windows'a albo jakimś program do partycjonowania np:

GParted

darmowy i bdb, zanim wprowadzi jakiekolwiek zmiany pyta o potwierdzenie, ustawiasz najpierw co i jak a dopiero formatujesz itp, więc raczej nic nie zepsujesz :slight_smile:

(JNJN) #12

Opcja szukaj na Forum.

Zarządzanie dyskami.

Instalator XP

Inne narzędzia.

Poczytaj

(Hub) #13

ok zrobiłem tak jak pisaliście usunołem partycję "D", tylko teraz nie wiem zabardzo jak dodać nową :confused:

Złączono Posta : 06.06.2007 (Sro) 21:05

ok, zrobiłem PM 8.0 nową partycję, ale nadal 31,4, zaraz zobacze jak wsadzę zworkę na slave...

Złączono Posta : 06.06.2007 (Sro) 21:15

ok, poradziłem sobie, wszystko w instalatorze :slight_smile: było, dzięki za info :-), temat mozna zamykac, pozdrówka :slight_smile: