Limity Rapidshare

(Hawrocik08) #1

Witam :slight_smile:

Mam zamiar kupić konto na rapidshare, ale kolega coś wspominał o jakiś śmiesznych limitach. O co chodzi z tymi limitami? Jakie są dla PREMIUM oraz FREE?

Dzięki za pomoc! :wink:

(lukjac) #2

Jak wkleisz do przeglądarki link do pliku z rapida to wyświetli ci się taki duży niebieski obrazek, którego trudno nie zauważyć.

I tam masz wszystko wypisane o limitach i różnicach między free a premium.

(Barteek) #3

na koncie FREE masz ograniczenie prędkości ściągania do 500kbps i musisz czekać kilka minut, aby ściągnąć następny plik.

Na koncie premium limit ściągania wynosi 2,6GB dziennie, albo 80GB miesięcznie.

(Krzysieek88) #4

Coś Ci się pomyliło z tym 2.6GB, na premium dziennie można ściągnąć 10GB lub 80GB miesięcznie. Gdyby dzienny limit był 2.6GB to nikt by premium nie kupował.

(Diso) #5

Jak ściągasz coś spontanicznie to możesz kupować sobie konta na allegro. Za niewielka kasę można korzystać z 4GB/24h , wystarczy na kilka filmików lub jakąś grę.

(Dan Kol) #6

premium_vorteile_en.jpg

więcej info http://rapidshare.com/premium.html

(Malutek) #7

Barteek ma rację :wink: Właśnie takie limity wprowadzono... po prostu żal, no ale cóż, rozwiązanie jest oczywiste. Chcesz większy limit? Zapłać ekstra! I już masz zwiększony limit...

(Shadowman333) #8

Odświeżam temat bo mam do Was pytanie o zmienne IP. Mam - wydaje mi się - dość nietypowy internet radiowy. Co jakiś czas zmienia mi się adres IP. W sumie są to 3 czy 4 adresy zmieniające się co jakiś czas. Zmianie IP nie towarzyszy rozłączanie internetu. Po prostu się zmienia w tle i tyle. I stąd pytanie... Rapidshare kiedyś wprowadził jakieś zmiany, żeby nie można było się dzielić kontem z inną osobą. Czy nie zablokują mi konta gdy w czasie ściągania jakiegoś pliku zmieni mi się IP?

(Hawrocik08) #9

Prawdopodobnie tak. Kumpla zablokowali.

(Shadowman333) #10

hmm a znajomy ma łącze podobne do mojego?

Ogólnie rapid schodzi na psy, coraz więcej kombinuje, coraz większe limity itd...

(Grzesio Pesio) #11

Apropo tego 2,6gb :stuck_out_tongue: owszem cos takiego jest, ale np. jak w jeden dzien nie sciagniesz to na nastepny masz 5,2gb bo to sie sumuje do 12gb chyba. Wiec jak planujesz cos wiekszego to poczekaj 2-3 dni i bedziesz sciagal :stuck_out_tongue:

(Hawrocik08) #12

Znajomy ma internet radiowy. Śmieszne jest to, że przed wykupieniem premium, mógł sciąga part za partem bez odczekiwania 15min i bez resetowania netu. Kupił premium bo miał prędkośc sciągania 80kb/s, a to za mało. Zbanowany został po 2 dniach :frowning:

(Shadowman333) #13

@Grzechuzioom - coś też właśnie słyszałem o tym, ale nie wiedziałem dokładnie o co chodzi :slight_smile:

@Hawrocik08 - hmm został zbanowany za niską prędkość? i czy chodzi o kilobity czy kilobajty (ludzie bardzo często mylą te dwa pojęcia), a co z IP, ma stałe czy zmienne?

(antiferno) #14

heh ja mam konto juz kilka miesiecy na spolke w 5 osob i nic nie blokuja :stuck_out_tongue:

(Shadowman333) #15

Może jesteście z tej samej sieci? ;>

(Hawrocik08) #16

Źle mnie zrozumiałeś :stuck_out_tongue: Został zbanowany za zmienne ip (niby wiele użytkowników). A z tą małą prędkością chodziło mi o to, że nie miał limitów, tych 15min czekania, chodz inni mieli. Może poprostu mają coś co na niskie prędkości internetu nie nakłada limitów. Nie wiem jak to jest :slight_smile:

(antiferno) #17

nie;)

(Shadowman333) #18

Teraz to już nie wiem co mam myśleć... :?

Na razie wykupiłem na próbę konto w Getfile, ciekawe jak długo to podziała...

(potus) #19

Mam pytanie.

Gdzie w internet explorerze rozpocząć ponownie albo wyłączyć sciąganie z Rapida ponieważ jak chcę sciągać pisze mi że coś się sciąga a ja nie wiem co.

(fiesta) #20

Nic nie wyłączysz, prawdopodobnie jesteś za natem i ktoś z Twojej sieci już dzisiaj ściągał. Trzeba czekać.