Linia 5V-max obciążenie?

Witam. Mam pytanko.

Czy linia 5V w komputerze stacjonarnym wytrzyma obciążenie rzędu 1A ? mówię tutaj o np. tych kablach od Cd-Romu(czerwony). I ile mniej/więcej ta linia wytrzyma obciążenie ?

Przydało by mi się to jako chwilowa ładowarka :slight_smile: Zanim mi oryginalna nie przyjdzie z allegro.

Zobacz naklejkę na zasilaczu lub jego opis w Internecie. Linia +5V ma z reguły możliwość dostarczenia ponad 20A. Jeżeli Twój komputer wszystkiego nie zużywa, to można ładować. Najlepiej ładować z +5V VSB wtedy działa to również przy wyłączonym komputerze. Tak działa ładowanie telefonu podłączonego do USB przy wyłączonym komputerze. Oczywiście wyłączonym systemie, a nie komputerze z gniazdka.

Tylko VSB to prąd dla USB o ile wiem to obciążenie max 0.5A ;p na starym zasilaczu pisało bodajże 0.75A.

W 300W zasilaczu linia 5V ma max natężenie około 30A (5VSB ma 2A). Zwykły cd-rom potrzebuje właśnie 1A na linii 5V, więc nie powinno się nic stać o ile teraz nie masz problemów zasilaniem :slight_smile:

Bolo92-co chcesz chwilowo ładować?. Jeżeli telefon to zdecydowanie skorzystaj z linii do USB. Pamiętaj że oryginalna ładowarka czuwa nad prawidłowym procesem ładowania a w takiej zastępczej tego czuwania nie ma. Dobrze gdybyś ograniczył prąd ładowania jakimś oporem, to ważne aby nie zniszczyć akumulatora zbyt dużym prądem. Pozdrawiam.

Tak telefon :]

Akumulatora raczej nie zniszczę, bardziej to USB by mogło paść bo ładowarka miała niby 0.7A, a USB z tego co wiem ma 0.5A ale i tak ładuje, tylko nie wiem czy się wytęża i daje te 0.7A czy ma granice której za diabła nie przekroczy i daje 0.5A.

Całe szczęście bo mi TurboSim czy tam XSim zadziałało bez “przeprogramywania”.

Bolo92-to nie do końca jest tak. Ładowarka jest tak skonstruowana że nie da większego prądu niż jest potrzebny do optymalnego(bezpiecznego i szybkiego)ładowania akumulatora natomiast gdy ładujesz go ze źródła które nie ma tego ograniczenia prądowego aku ładowany może być prądem większym niż bezpieczny dla niego. Dlatego powyżej sugerowałem abyś jednak skorzystał z linii zasilającej USB gdyż na niej prąd jest ograniczony do 500mA. Z drugiej strony strony uszkodzić tą linię też nie jest trudno ale musiałbyś ją obciążyć n.p. żarówką 12V/10W(to by dało ok.1A). Ale wczoraj wyczytałem że nawet HDD na USB też trzeba uważać bo trafiają się takie które potrzebują ponad 900mA. Żal by było USB uwalić :frowning: . Ja z tego powodu do auta wolałem użyć dysk 3.5" i dorobić zasilacz. A pendriwem USB nie uszkodzę. Pozdrawiam.