Link do Biblioteki Win7 prosto z Menu Start -Jak?

(mikber18) #1

Witam,

standardowo w Windows 7 wszystkie linki po prawej stronie menu start są do poszczególnych folderów na dysku takich jak Dokumenty, Obrazy, Video. Ja od niedawna korzystam dość często z Bibliotek windows 7 (Libraries) gdzie mam wiele folderów połączonych w jednym oknie.

Czy da się zrobić link do Biblioteki prosto ze start menu po prawej stronie zamiast do pojedynczego folderu??

link_do_folderu.jpg

Serdecznie pozdrawiam

P.S. Zauważyłem że "Dokumnety" w Start menu są biblioteką. A więc jak dodać inne biblioteki które sam utworzę ??

-- Dodane 01.05.2011 (N) 11:20 --

Ewentualnie.... czy jest możliwość zamiany już istniejącego Folderu w bibliotekę ?? Tak aby ten folder miał funkcjonlalność Biblioteki??

(Semtex) #2

Hmm, we właściwościach menu start możesz zmienić sposób zachowania poszczególnych elementów, czyli np. dla folderu "Muzyka" możesz włączyć opcję "wyświetlaj jako menu" będziesz miał dostęp do wszystkich folderów w bibliotece "Muzyka" innej możliwości nie widzę w tej kwestii.

Elementy prawej strony są "zakodowane na twardo" dają możliwość małych modyfikacji, jednak dodanie folderów zdefiniowanych i utworzonych przez użytkownika jest raczej nie możliwe, jeżeli się mylę to ktoś sprostuje. :wink:

Ewentualnie możesz zrobić mały hack w rejestrze i będziesz miał opcję przypinania folderów do prawej strony menu "program list", może to Ci wystarczy?

http://www.sevenforums.com/tutorials/89 ... older.html

(mikber18) #3

Ten trick so prawda pozwala na dodanie do start menu ale mi zależy na tym aby miec mozliwosc dodania owego folderu/biblioteki po prawej stronie menu tam gdzie sa dokumnety/ Obrazy i cala reszta...

(Semtex) #4

Nie widzę takiej możliwość, sprawdziłem kilka tematów w Google i widzę że wielu o to pyta, jednak wygląda na to że jest to niemożliwe do wykonania, po prostu MS tak zaprogramował opcję dla menu start.

(mikber18) #5

Z tego wyglada... No coz moze w Nowym Windowsie bedzie taka opcja...