Linki wyświetlane w operze

(Lin) #1

Mam ustawioną Opere 7.54 jako domyślną przeglądarkę, gdy jest ona zamknięta i klikam na link np. z okna komunikatora to wyświetla mi się strona startowa + strona z odnośnika. Co mam zrobić aby tak nie było, ale chce mieć ustawioną stronę startową przy włączaniu Opery, ale nie chce aby się pojawiała gdy klikam na innego linka!!

(boczi) #2

Narzędzia-> Preferencje-> Start i Zamykanie-> Zaznacz "Kontynuuj przerwaną sesję"

(Lin) #3

Nie o to mi chodzi. Przy kontynuowiu poprzedniej sesji nie wyświetla się strona startowa.

Chodzi mi tylko o to, że jak klikam na link np.z komunikatora to tylko ta strona się wyświetla (gdy opera jest zamknięta), a gdy klikam na opera.exe to wyświetla się strona startowa

(Nukem126p) #4

Też bym tak chciał ale chyba się tak nie da. Kombinowałem z tym i mi się nie udało. Ale może jest jeszcze jakiś sposób ? Właściwie mnie to nie przeszkadza i myślę że tobie też przestanie przeszkadzać jak się przyzwyczaisz :slight_smile:

(S Man1) #5

A może tak:

Narzędzia :arrow: Preferencje :arrow: zakładka Początek i koniec :arrow: zaznaczyć Uruchom bez otwierania okien :? ??

(Nukem126p) #6

No tak ale wtedy gdy się włączy operę (nie klikając na link tylko normalnie) to się żadna strona nie otworzy, a autorowi tematu chyba chodzi o to żeby po włączeniu opery normalnie włączała się strona startowa, a po włączeniu z linka żeby się otwierała tylko zakładka z tym linkiem bez strony startowej - i tego się chyba zrobić nie da.

(Marsmo) #7

A to ciekawe - bo taki problem nie powinien występować... :shock:

Oczywiście - jeżeli Opera jest prawidłowo skonfigurowana.

Proponuję wejść w Narzędzia -> Preferencje -> Domyślna przeglądarka

i odpowiednio zaznaczyć z jakimi typami plików i protokołów ma być skojarzona Opera.

No i teraz trzeba pomyśleć, co odpowiednio zaptaszyć.

(Lin) #8

Jak ktoś wpadnie na jakiś pomysł, niech śmiało wali !!

(S Man1) #9

Ja doskonale zrozumiałem to co napisał sam zainteresowany, ale moim zdaniem

Więc to rozwiązania które podałem jest takim pośrednim. Albo rybki albo akwaruim :stuck_out_tongue: