Linksys/d-link jaki ruter pod neostrade

Witam,

Mam mały dylemat dotyczący wyboru rutera do neostrady. Do tej pory miałam liveboxa co nie było za trafnym wyborem bo co jakiś czas coś się psuło i sygnał był do kitu. W domu są dwa komputery jeden podłączony kabelkiem a drugi komputer (laptop) korzysta na wifi. Latem często wychodzę z laptopem na dwór. Przeglądając internet natrafiłam na dwa rutery które jakoś mi “przypadły do gustu” i teraz mam problem bo nie wiem który wybrać. Możecie coś mi podpowiecie…

  1. D-Link Wireless G ADSL2 Router DSL-2640B

  2. Linksys Wireless-G Router ADSL WAG54G2

D-Link - to niestety straszny szajs, jakby tego było mało to jeszcze drogi.

Linksys - dobry ale drogi i bez wymiennej anteny a ta wbud. jest dość słaba.

Polecam TP-Link 8910 (01) - posiada wszystkie zalety linksysa + niższa cena + wymienna antena + mocne radio.

A posiadałeś go? Ja takiego spostrzeżenia nie mam, co do tej firmy.

Linksys też drogi…

Proszę o szczegółowe i trafne argumenty, bo na razie skończyłeś na zasadzie, opinii z internetu…

Brak konkretu.

Co to za zaleta, że dobry…? W czym? Do zalet nie zaliczyłbym - brak wymiennej antenki, to raczej poważna wada.

Oczywiście, znam super router D-Linka, który można kupić dość tanio (około 115 zł nowy , w proline.pl), również wymienna antenka, i mocne radio, i na dodatek, można do niego podłączyć dość szybki internet (ja mam co prawda 1mb, ale kolega ma 25mb) do tego ma podłączony komputer przez kabel, 4 laptopy i 3 telefony z WiFi. I nic nie zauważył - w sprawie nie stabilności, jak i jakichkolwiek resetów. Ja również z czymś takim się nie spotkałem.

Mowa o modelu, D-Link DIR-300, który z czystym sumieniem mogę polecić. Możesz go podłączyć pod ADSL (netia, tp), jak i pod łącze szerokopasmowe (upc, multimedia). Jak widać, jakość/cena + wielofunkcyjny.

Kolego czy Ty jesteś pijany jeszcze ?

Nie wmawiaj mi słów nie pisanych przez mnie.

Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem i popraw posta.

I bynajmniej moje opinie nigdy nie opierają się na opinii z internetu które w większości przypadków pisane są przez noob-ów.

Nigdzie nie napisałem że tp-link jest dobry bo… jest dobry :smiley:

Swoje spostrzeżenia opieram na tym że już nie jedno urządzenie było w mych rękach.

Nigdzie też nie wspomniano że niewymienna antenka jest zaletą, wręcz przeciwnie - to poważna wada (jak pisze w poście)

D-Link o ile mi wiadomo nie ma na pewno wydajnego radia Atherosa.

Nie wiem też o jakiej wielofunkcyjności mówisz - co to za dodatkowa zaleta że można go podłączyć pod adsl, w końcu chyba do tego służy router z modemem więc to jest oczywiste.

Naprawdę nie rozumiem dlaczego Kolega llindelou miałby przepłacać i kupować gorsze urządzanie znacznie drożej ??

Proszę bardzo, skoro taki doświadczony jesteś, to mogłeś to rozwinąć… A tak właśnie piszą nooby.

Przepraszam bardzo,a co to jest? Typowa wypowiedź z internetu… Panie specjalisto.

Co do ceny - nie wypowiem się…

Przeczytałem i nie poprawie - z tego względu, że piszesz straszne głupoty… i należy je skorygować.

Przeglądając opis D-Link DIR-300 nie zauważyłam tam wejścia pod neo… są wejścia RJ-45 a RJ-11 brak…

Natomiast te tp linki są całkiem całkiem…

Więc teraz jeszcze bardziej nie wiem… :?

Po drugie, patrz kolego, jak się chce to wszystko można znaleźć na google…

http://www.google.pl/search?hl=pl&clien … 11&spell=1

a w nim tematy o przejściówkach z rj-45 na rj-11…

post1429584.html

post2386191.html

oraz ta obiecana przejściówka

http://allegro.pl/item838960420_przejsc … a_tvk.html

Dla chcącego, nic trudnego.

I w sumie nie potrzebujemy i modemu i wbudowanego w router wtyku rj-11

Po pierwsze, koleżanko :slight_smile:

Po drugie, nie wiedziałam ze są przejściówki z rj-45 na rj-11, do tej pory nie spotkałam się z czymś takim, wszyscy moi znajomi kupowali to co im potrzeba bez przejściówek :slight_smile:

Po trzecie, wiem, że google wie wszystko, bo jak czegoś nie wiem to tam właśnie szukam, a potem zostaje tylko forum :slight_smile:

Ale z tego co wiem, to jeżeli router jest przystosowany do kablówki to sama przejściówka nic nie da, musi być zewnętrzny modem…

Za tym linkiem: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1175667.html

To w końcu ten TP-Link ma antenkę wymienną czy nie?

A TP-Linka można mieć za ok. 100 zł (z wysyłką)

Też mi zaleta konkretnego modelu, skoro od wielu lat standardem wśród połączeń kablowych jest przepustowość 100 Mb/s, a bezprzewodowo 54 Mb/s

No to farciarze jesteście, bo ja swojego DI-524 resetowałem co tydzień. (Wprawdzie inny model ale producent ten sam)

Poza tym nie bardzo rozumiem jak można komuś polecać zakup routera dsl oraz przejściówki, skoro inne urządzenie gwarantuje poprawną pracę bez kombinacji :?

Owszem, z tym modelem jest coś nie tak. Po pierwsze z tego co pamiętam, trzeba wpierw go zaktualizować.

Po drugie, koledze również się on resetował - przy tym necie co ma (25mb) - mówi, że praktycznie codziennie go resetował, po prostu nie wyrabiał.

Stąd zmienił na DIR-300 i jest szczęśliwy - ujmując to tak między nami - od 3 mc posiada go i mówił, że zero resetów, czy zawieszek.

Także można byłoby się zapewne czepiać linksysa- który zapewne, ma i udane,a jak i nie udane modele routerów.

Myślę, że tak bywa w każdej “marce” i w każdym sprzęcie.

Zależy jaki model - bo nie każdy ma wymienną antenkę…

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1258911.html

Paracik, ale czy jesteś pewien, że sama przejściówka bez modemu wystarczy? Twój kolega, który ma 25 mb pewnie ma łącze z kablówki, więc ten router chyba nie nadaje się do Neostrady.

Tak, kolega ma z UPC, tak jak ja.

Co do samej przejściówki - powinna wystarczyć. Zresztą na google, można wiele znaleźć, żeby nie było na mnie…

Dałem małą podpowiedź jaką znalazłem.

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1175667.html

Skonfrontuj to z tym linkiem, coś mi się wydaje, że przejściówka nie wystarczy…

Kupiłam już :slight_smile: Wybrałam d-linka. Teraz mam zgoła inny problem…

Dioda przy napisie internet jest czerwona a nie zielona… :?

Jak konfigurowałaś router?

Po przez oprogramowanie D-Linka, czy przez przeglądarkę WWW?

I przez stronę i przez soft D-Linka. Efekt taki sam za każdym razem :?

Podejrzewam że:

  1. mogłam, że wpisać hasło do neo

  2. filtry itp od liveboxa nie pasują do d-linka

  3. albo coś jeszcze innego…

A co ustawiłaś w tym?

My Internet Connection is :

Może tutaj tkwi jakiś problem, sprawdź dokładnie jakie połączenie oferuje Neostrada.

Następnie, klonowałaś MAC?

Najlepiej jak zrobisz screen twojego panelu z ustawieniami.

Sprawdź czy Mac zmienił się.

Sprawdź Login i Hasło.

Pozostałe parametry:

Encapsulation: PPPoA (RFC2364) lub PPPoE

Multiplex: VC multiplexing (VCmux)lub LLC

Virtual Path ID (VPI): 0

Virtual Circuit ID (VCI): 35

DSL Modulation : G.dmt (ITU G.992.1) lub Multimode

Maximum Transmission Unit (MTU): 1492 lub Auto

P.S.

D-Link rulez :stuck_out_tongue:

Nie kopiowałam Mac.

A który mac miał się zmienić??

Parametry takie jak w poście powyżej.