Linksys konfiguracja problemy

Podłączyłam dziś router linksys WAG54GS-EU do laptopa - internet (neostrada1024) niby działa zarówno bezprzewodowo, jak i normalnie. ALE ch…lernie wolno, jakby się cały komp wieszał co chwilę. Wczeniej uywałam zwykłego SpeedToucha i śmigało pięknie.

Ustawienia routera są raczej w porządku - chcę jescze zrobić coś z przekierowaniem portów, ip itd (bardzo proszę o linki!)

Kolejny problem - nie mogę podłączyć drugiego komputera (stacjonarny) - podączam kabelek i niby połączenie jest, ale komputer nie dostaje adresu… Co mam zrobić?

Zgodnie z instrukcjami, adres IP przydzielany jest automatycznie, dhcp jest włączony…

prosze o pomoc, bo chyba wrocę do speed toucha;(((

Złączono Posta : 08.09.2007 (Sob) 21:55

Po restartowaniu - jak miałam cichą nadzieję - komputer i internet już chodzą normalnie… uf;)

Pozostaje zatem problem podłączenia drugiego komputera do sieci. Jak juz pisałam, przy połączeniu nie uzyskuje on ip. Byc może to moja wina, bo przy podłączaniu i konfiguracji routera, zrobiłam wszystko na laptopie. Dopiero po ustawieniu wszystkiego (z płyty instalacyjnej), podłączyłam komputer stacjonarny… Czy mogę ręcznie przydzielic mu ip? jak?

Czy musze coś zmieniać w konfiguracji routera?

W przyszlości do routera będzie podlączony jeszcze jeden laptop i pewnie znów będzie problem…

Czy może ktoś ma taki sam model i mógłby mi pomóc w ustawieniach portow (tak, żeby laptop miał high id w emulku;).

Bardzo proszę o odpowiedzi/ linki do innych stron…

Pozdrawiam

Co do portów to masz na tej stronce

http://www.portforward.com/english/rout … /eMule.htm

Przekierowanie portów będzie wymagało wyłączenia serwera DHCP na routerze i przypisanie ręcznie adresów ip komputerom w sieci.

Jak ustawić statyczny ip na karcie sieciowej masz tu

http://www.portforward.com/networking/static-xp.htm

Na początku spisujesz wyniki polecenia ipconfig: bramę, maskę, serwery dns

Dziękuje za odpowiedz. Ale jszcze potrzebuje pomocy!

Z przekierowaniem portów nie mialam żadnych problemów. Zrobiłam to bez wyłączania DHCP (to chyba akurat nie było potrzebne). Wszystko w każdym razie świetnie działa, mam high id.

Problem jest z podlączeniem drugiego komputera. Włąsciwie nie chodzi tu o instalację routera, ile o podlączanie drugiego komputera w sieci… Jak pisałam wyżej, podpinam kabel - jest polączenie, ale nie może nadać ip (powienien nadać automatycznie), pojawia się info, że address ip invalid i wszędzie wartości 0.

gdzie i co muszę zmienić, ustawić?

Złączono Posta : 09.09.2007 (Nie) 1:28

Jak ustawić statyczny ip na karcie sieciowej masz tu

http://www.portforward.com/networking/static-xp.htm

Na początku spisujesz wyniki polecenia ipconfig: bramę, maskę, serwery dns

No właśnie pisałem, że najlepiej wyłączyć serwer DHCP (przydziela automatycznie adresy IP) na routerze i ręcznie wpisać ip itp na kartach sieciowych. Wtedy przekierowuje sie porty raz i jest po kłopocie.

Z włączaonym nadawaniem adresów ip będzie działało ok aż do momentu gdy 2 komputer dostanie Ip takie jakie ma wpisane ten pierwszy na sztywno. Wtedy pojawi sie konflikt adresów IP.