Linksys wad 200g E1 dialnet

Witam. Mam kosmiczne problemy z uruchomieniem routera jak w temacie postu. Internet mam dostarczany przez Dialog na ich liniach. w domu mam modem Callisto 821. Skonfigurowałem router w annex B zgodnie z danymi, które podano mi w Dialogu. Komputer jest połączony z routerem, ale po podłączeniu kabla rj45 pomiędzy modemem a routerem, oraz routera z lkomputerem, internet nie jest przesyłany do routera (dioda DSL nie miga, nie można się połączyć z internetem). NIe mam juz zielonego pojęcia, co jeszcze można zrobić, co i gdzie poprzestawiać, może w Windows Vista z którego korzystam, żeby to ustrojstwo uruchomić (to samo zresztą jest w XP).

Błagam pomóżcie, bo jeszcze chwila i rozmontuję ten sprzęt kopem.

W routerze Masz wszystko dobrze ustawione w tym oknie: http://ui.linksys.com/files/WAG200G/1.00.09/Setup.htm ?

Encapsulation: RFC 2516 PPPoE

Multiplexing: LLC

Qos: UBR

Pcr Rate: 0 (wyłączona zmiana)

Scr Rate: 0 (wyłączona zmiana)

Autodetect: Enable

VPI: 1 (wyłączona zmiana)

VCI: 32 (wyłączona zmiana)

DSL Modulation: Multimode

No i oczywiście pola Username oraz Password.

Ustaw także przycisk na Keep Alive: Redial period, potem kliknij Save Settings.

Proponuje wgrać nowy freeware do routera to powinno rozwiązać problem.

W moim przypadku przy podobnych problemach na 99% rozwiązuje to problemy.

Oczywiście musisz go także poprawnie ustawić. Ale to juz inna sprawa jak to nie pomoze to napisz ustawienia.

Witajcie. Cosik.ktosik, właśnie takie ustawienia jak podałeś wpisałem już od początku, a i tak nic. Co do update, to sprawdzałem na stronie linksys’a i nie ma nic nowego dla router’a w annexB

na stronce czesto w linksysie nie ma nowych nie wiem dlaczego wiec nie pytaj.

Ja do nich dzwonie i mówie ze nie chodzi mi u danego operatora i prosze sprawdzenie czy czego nowego nie maja wtedy przewaznie facet mówi ze ma i wysyla mi na e-maila.

Kilka razy tak było. Czy to routery czy switche zarzadzalne tez nie mieli na stronce i wysylali mi na e-maila.

No moze tez tak byz ze ten kinkrety router nie pojdzie u tego operatora wtedy wymieniam w sklepie na inny model.

Moze tez byc router wlaniety.

Dzięki spróbuję jutro z nimi pogadac na ten temat, czy coś mają.

Może zadam głupie pytanie, ale masz podłączone wg kolejności: kabelek RJ11 do Linksysa i od Linksysa RJ45 do komputera?

Jeśli tak i nie chodzi to sprawdź ustawienia - Czy mogę korzystać z własnego modemu DSLowego?.

Własnie

* VPI (Virtual Path Identifier) identyfikator ścieżki wirtualnej: 0

* VCI (Virtual Channel Identifier) identyfikator kanału wirtualnego: 35

* Enkapsulacja (over ATM): VcMUX/PPPoA lub LLC SNAP/PPPoE

* ATM class: UBR

A ztego co widze to masz VPI 1

no właśnie tak podają w Dialogu: VPI 1, VCI 32. Odpowiednio 0 i 35 to ustawienia dla netii (chyba)

Acha gabrychu u mnie są wszystkie rj45, rj11 podłączony jest do modemu od Dialogu. własni ekonsultanci w infolinii tak każą robić, by modem podłączyć do router’a, nie pomijając go.

Wydaje mi sie ze robisz błąd bo popiersze ty masz modemorouter i nie jest Ci potrzebny ich modem.

Podłącz kabel telefoniczny do linksysya a odłącz twój bo nie jest potrzebny.

Z ich modemu korzystasz wtedy kiedy masz router a nie modemorouter.

Tak mi sie wydaje daj znac co i jak

Wszystkie RJ45 :?: Zaczynam się w tym wszystkim gubić, czym te annexy się różnią.

Po co kupować ruter z modemem jeśli podłącza się go do modemu od dostawcy internetu #-o Wtedy dodatkowy modem jest raczej zbędny.

Ja i w pracy i w domu mam modem z Dialogu podłączony do zwykłego rutera. Wpisuje typ połączania, login i hasło i wszystko śmiga.

Zastanawiam się nad zakupem takiego rutera z modemem Linksys WAG 200G-E1 Annex B, żeby zastąpić dwa osobne urządzenia ruter i modem, jednym urządzeniem “2 w 1” :smiley:

do modemu podłączasz router

ale ty masz linksysa z modemem wtedy Ci nie jest potrzebny modem

i tu jest chyba pies pogrzebany.

Dzięki byc może. Jutro zmęczę jakiegoś kolejnego konsultanta w dialogu :smiley:

Witam jeszcze raz. Wetknąłem rj11 telefoniczne w gniazdo rj45 w routerze i działa.Dzieki

I to działa #-o

Jak to w końcu z tymi annex’ami jest, ktoś się orientuje :?:

Bo z tego co wiem (już sam nie jestem pewnien) annex a i annex b mają wejście RJ11, tylko pierwszy jest do linia analogowych np. TP drugi do linii cyfrowych np Dialog.

gabrychu , wszystko się zgadza, Jeśli chodzi o kable RJ45 oraz RJ11 dla linii cyfrowych, to posiadając kabel na RJ11, wystarczy podłączyć przewody pod środkowe piny w RJ45 i też będzie hulać. Ważne, aby tylko modem był na linię cyfrową, czyli annex b.