Linksys WAD200G - problem z panelem administracyjnym

Za radą Poraja przenoszę swój problem z działu Sieci Komputerowe tutaj.

 

Korzystam z routera Linksys WAG200G z firmwarem 1.01.09 od dobrych kilku lat. Nigdy nie miałem z nim problemów. W zeszłym miesiącu zmieniłem komputer na taki z windowsem 8.1 (ze wszystkimi uaktualnieniami). I na tym komputerze (nie mam już innego w domu do próby) mam problem z panelem administracyjnym tego routera.

 

Uruchamia się go w przeglądarce internetowej pod adresem 192.168.1.1 - czyli klasyka. Działa on na zasadzie strony internetowej. Problem polega na tym, że zakładki panelu nie łądują się końca, albo wcale się nie ładują. Czasami trzeba kilkukrotnie odświeżać aby cokolwiek się pojawiło. Jest to o tyle kłopotliwe, bo aby wprowadzić jakikolwiek zmiany to trzeba je zatwierdzić przyciskiem u dołu każdej zakładki a te nie ładują się do końca, więc nie ma przycisku. Jedynie zakładka administracyjna ładuje się do końca. Po użyciu programu poleconego przez Poraja jest nico lepiej. Tzn ładuje się więcej treści w zakładkach… Mój kłopot polega na tym, że potrzebuję włączyć wi-fi, a nigdy nie pojawiają mi się odpowiednie opcje. Szczególnie zakładka z opcjami do wifi ładuje się najmniej.Reszta jest dobrze ustawiona i nie muszę nic zmieniać.

 

Co tym bardziej dziwne, problem ten występuje we wszystkich przeglądarkach. testowane w Firefoxie - tu jest najlepiej. W Chrome - bardzo słabo. A w IE nie ładuje się nic. Wszystkie w najnowszych wersjach. W starym komputerze z win xp, wszystko działało bez problemów.

 

Skan OTL: http://www.wklej.org/id/1411501/

OTL Extras: http://www.wklej.org/id/1411507/

Niestety, ale … ten typ (znaczy: Linksys) tak ma. I nie dotyczy to tylko Windows 8 i nie tylko WAG200G. Podobny problem sprawiają inne równie wiekowe sprzęty Linksysa, których okres wsparcia się skończył. Mnie ten problem dotknał w przypadku NSS-ów (dysków sieciowych). Pewnym obejściem problemu jest zainstalowanie maszyny wirtualnej z jakimś linuxem, bądź z Windowsem, ale takim w którym IE nie jest w wersji wyższej niż 8).

Ponieważ masz WAG-a - sugerowałbym ci tak przyszłościowo zainteresować się tematem zmiany oprogramowania na alternatywne.

dokłądnie na IE8 problem by nie występował.

 

hmm nie wiem czy masz taką możliwość ale instalacja open wrt czyli gargoyle bądz DD WRT rozwiazała by problem o ile jest wspierany.

Mogę spróbować innego firmware’u. Ale też chyba rozejrzę się za innym routerem. Nie napisałem tego wcześniej, ale odkąd zmieniłem neostradę an szybszą to router ma problem z nawiązaniem połączenia po jego przerwaniu, trwa to bardzo długo, szybciej go zrestartować.