Linksys WAG200 i wi-fi nie na każdym laptopie

Witam

Po poszukiwaniach routera do neostrady, wybrałem Linksysa WAG200, generalnie jestem zadowolony, neostrada chodzi, aż miło, wi-fi z laptopem Acera również bez problemów.

Schody zaczęły się jak zacząłem sprawdzać wi-fi z innymi laptopami :(.

Wychodzi na to, że Acery (sprawdzałem 2 laptopy) nie mają żadnego problemu z moją siecią wi-fi ale za to: Fujitsu-siemens, HP oraz Dell nie znajdują żadnej sieci bezprzewodowej a ruter jest 1m od laptopa.

Wysłałem maila do pomocy technicznej linksysa i poradzili mi żebym zaktualizował firmware w laptopach, ale te laptopy widzą inne sieci bezprzewodowe (akurat nie u mnie w domu bo takowych nie ma) ale w innych cześciach miasta.

Poradzcie co robić

sprawdź karty WiFi w laptopach tzn. ich producentów. ja mam laptop dell oraz router linksys wrt 54GL. co prawda internet miałem ale zrywało mi połączenia. problemy takie są z kartami intela 2200 BG ( nie tylko u mnie) . intel zmieniał sterowniki do nich kilka razy w ciągu 2006r . dopiero po pobraniu oprogramowania nowego do karty ze strony della rozwiązał się mój problem . od tego czasu ani jednego rozłączenia. co prawda to nie to samo co u ciebie , ale może acer może mieć kartę azerus a Hp , dell , FS karty intela , MOŻE.

Wiem, że HP i Dell miały karty Intela.

Trochę to wkurzające, kupujesz dobry ruter, laptopy też niczego sobie a wi-fi nie działa. I trzeba sterowniki uaktualniać :confused: tym bardziej, że trzba w 3 laptopach na 5.

jeszcze jedna uwaga , tak mi poradzono : po zmianie oprogramowania karty intel 2200BG do łączenia z internetem wykorzystuję oprogramowanie karty Intel PROset/Wireless a nie XP.

po dłuższej przerwie powrót do tematu.

Wczoraj próbowałem uruchomić wi-fi z laptopem fujitsu-siemens z kartą intela 2200bg, mimo zmiany sterowników sieci nie widzi (nie miałem za dużo czasu, więc przy nast. możliwej okazji może się uda.)

Dziś natomiast laptop HP i ta sama karta, zainstalowałem sterowniki razem z tym programem do łączenia się się, tylko tu pojawił się inny problem: ten program od intela wywalał, że karta sieciowa jest wyłączona i trzeba ją włączyć przyciskiem sprzętowym (jakoś tak) mimo włączenia jej (dioda się pali) program nadal uważa, że karta jest wył.

Żeby taka firma jak Intel miała problemy z ruterami linksysa :frowning:

tzn. przez miesiąc działało i znów nie działa, czy problemy miałeś cały czas. ja sterowniki intela zauktalizowałem ze stron dell dla laptopu inspiron 6000. plik 90MB. do zarządzania WiFi nie używam systemu XP , tylko korzystam z oprogramowania karty. używam WPA peronal TKIP. od zmiany sterowników nie mam żadnych problemów , żadnych zerwanych połączeń. w wrt 54 GL mam wgrany alternatywny soft Tomato.

spróbuj wgrać alternatywny soft do wag200 może to pomoże.

http://woytekm.googlepages.com/modified … wag200g-eu

poczytaj to

http://openlinksys.info/forum/viewthrea … post_14483

Od samego początku te dwa laptopy nie widzą mojej sieci.

Używasz tego alternatywnego firmware?

Napisz w jakiej wersji i czy generalnie czy jesteś zadowolony

ja mam router wrt54Gl, mimo ze nie jestem biegły w tym temacie od razu po zakupie wgrałem alternatywny soft do niego tzn. tomato. na temat wag200 nie mam nic do powiedzenia.

z laptopem hp poradziłem sobie.

Należało zainstalować hp wirles assistant i tam trzeba jeszcze włączyć wi-fi.

Działa bardzo dobrze :slight_smile: