Linksys WAG200G - brak połączenia z internetem


(Polopolo1991) #1

Witam

Mam następujący problem. Po podłączeniu routera, router nie moze się połączyć z internetem. Czekam Czekam, lampka od ADSL się zaświeci i zgaśnie. I tak w kółko. Nie mogę również wejść na stronę konfiguracyjną. Wpisuje 192.168.1.100 i nie mozna znaleźć strony. Wpisuje 192.168.1.1 to samo. Przeinstalowałem routernic to nie dało. Wcisnąłem reset, co skasowało wszystkie ustawienia więc przeinstalowałem router wpisałem wszysko jak należy i dalej to samo. Nie wiem co robić, może się zepsuł? prosze o pomoc.

Pozdro.


(Maniooo666) #2

Witam,

przewód na pewno dobry?

Zrób ponowny reset, płytę wyrzuć w kąt i wprowadź dane dostawcy ręcznie.

Jak uda się połączyć... Bo jak nie, to może rzeczywiście awaria?

Jesteś w tej samej puli adresowej co router?

Nie masz przypadkiem takiego samego adresu jak on?


(Kpc21) #3

Resetujesz ustawienia routera za pomocą dziurki RESET w obudowie. Jeśli korzystałeś z płyty, odinstalowujesz oprogramowanie Linksysa z komputera. We właściwościach karty sieciowej -> protokołu TCP/IP ustawiasz automatyczne pobieranie adresów IP i DNS.

Wchodzisz na stronę konfiguracyjną (192.168.1.1, login admin, hasło puste) i od nowa wprowadzasz wszystkie dane. Potem skonfiguruj jeszcze raz sieć bezprzewodową (wyłącz jeśli nie masz laptopa albo zabezpiecz).

O ile brak synchronizacji z linią może być wynikiem awarii po stronie dostawcy, to nie rozumiem już braku możliwości wejścia na stronę konfiguracyjną. Przy włączonym automatycznym pobieraniu adresów w komputerze i domyślnych ustawieniach routera, nie ma prawa być z tym problemów.


(Piotr Wik) #4

a może awaria neta?


(Polopolo1991) #5

To na pewno nie awaria neta poniewaz w razie "awarii" routera podłączam TPsowski modem i wszysko chodzi jak należy. Kpc21 zaraz zgadam sie z moim wujaszkiem który mi pomaga rozwiązać ten problem i odpiszę w razie czego. Spytam czy twój sposób zadziała i wypróbujemy go.

Dzięki że mi pomagacie, liczę na dalsza pomoc w razie potrzeby.

pozdro

-- Dodane 13.05.2010 (Cz) 14:53 --

udało mi się wejśc na stronę konfiguracyjną, tylko jest problem bo nie chce się podłączyć do internetu. LAmpka od DSL'u lampka sie swieci normalnie a od neta na czerwono. Nie wiam skąd to bo hasła sa ustawione prawidłowo. Dzwoniłem do TP ro powiedzieli że ma być ustawione na PPPoE a ja zawsze miałem na PPPoA. Nic to nie dało. O co chodzi??? jakies screeny dać?


(Maniooo666) #6

Witam,

masz Neostradę?

Generalnie w takim wypadku PPPoA, VPI=0, VCI=35 (często domyślnie ustawione jest 38 - zmienić).

Modulacja: najczęściej mutlimode załatwia sprawę.

I poczekać minut kilka po zapisaniu - synchronizacja może nieco zająć.


(Polopolo1991) #7

problem sam się rozwiązał. ŁĄczy się z internetem z\robiłem jak wyżej tylko wireless po podłaczeniu nie wysyła pakietów a jedynie odbiera. Nie wiem ocb chyba sprzedam jako uszkodzony.


(Maniooo666) #8

Sprawdź 3 razy konfigurację WiFi.

Ustaw bez żadnych zabezpieczeń i wtedy sprawdź.