Linksys WAG54G2-EE - nie działa poprawnie m.in. Rapidshare (

Witam,

Korzystam z neostrady 2 MB. Do tej pory używałem modemu Thomson Speedtouch 330.

Kupiłem drugi komputer (laptop) i byłem zmuszony kupić router żeby móc w laptopie korzystać z bezprzewodowego Internetu.

Kupiłem tego routera: Linksys Wireless-G ADSL-2+ model WAG54G2-EE

Po kilku mniejszych lub większych trudnościach udało mi się wszystko podłączyć i skonfigurować, całość całkiem nieźle chodzi, ale jest kilka problemów z którymi nie potrafię sobie poradzić. Mam również parę pytań. Bardzo proszę o pomoc:

  1. po włączeniu komputera stacjonarnego router łączy się z neostradą (lub raczej połączenie cały czas jest aktywne jeśli router jest podłączony do prądy i kabla telefonicznego) i na stacjonarnym kompie wszystko jest ok.

Inaczej wygląda sprawa na laptopie: czasem nie da się połączyć z siecią mimo jakości sygnału doskonałej (w ustawieniach laptopa jest ustawione łączenie automatyczne po uruchomieniu komputera), innymi razy łączy z siecią i niby wszystko jest ok., ale wystarczy otworzyć przeglądarkę WWW i z żadną stroną nie da się połączyć, chociaż połączenie sieciowe niby jest ok, a na komputerze stacjonarnym internet śmiga.

Gdy tak się dzieje robię restart laptopa i następnie wszystko jest ok. – połączenie sieciowe w pełni sprawne

  1. Występuje problem ze ściąganiem plików:

a. torrenty (ja używam programu ABC) ściąga raczej z normalną prędkością i żadnych problemów nie zauważyłem do tej pory, chociaż mam wrażenie jakby prędkość ściągania plików podczas ściągania spadała

b. pliki z różnych stron internetowych ściąga raczej stabilnie, można ściągać kilka plików na raz, prędkość nie spada i wszystko wygląda ok. (link do filmiku, który pokazuje jak na moim koncie wygląda ściąganie plików z różnych stron http://www.youtube.com/watch?v=2IGIeNH3bsM )

c. PROBLEM wystepuje jak ściągam pliki np. z rapidshare.com, www.storage.to czy innych tego typu serwisów i wygląda to wtedy tak:

Mam wrażenie jakby ściąganie było przez coś na jakiś czas zatrzymywane lub po prostu raz się ściąga jeden plik, następnie ściąganie jest zatrzymane i ściągany jest kolejny plik i tak naprzemiennie – prędkość też była większa gdy korzystałem tylko z modemu neostradowego Thomson Speedtouch 330

  1. Jak resetować połączenie z neostradą na routerze WAG54G2-EE?

Wiadomo, aby szybciej korzystać z serwisu rapidshare.com (bez czekania na odblokowanie naszego IP) wystarczy połączenie neostradowe rozłączyć i ponownie się połączyć, otrzymujemy nowe IP i rapidshare już myśli, że jesteśmy nowym użytkownikiem i możemy ściągać kolejny plik.

Jak w tym routerze możemy szybko rozłączyć połączenie i połączyć się szybko na nowo? Wyciągałem już w trakcie pracy routera kabel zasilający, wyciągałem też kabel telefoniczny i zawsze trwało to kilka minut zanim router na nowo się połączył

  1. Mino tego, że jestem połączony z Internetem ikona w pasku pokazująca stan łącza sugeruje brak połączenia - http://images40.fotosik.pl/205/443b88ce65242e46.jpg - dlaczego tak jest i co z tym można zrobić?

Z góry dziękuję za pomoc

Po kolei Ad4 - dotyczy połączenia bezprzewodowego. Ikonkę masz na PC? Zaktualizuj program Linksys Easylink Adwisor (przez który konfigurowałeś połączenie.

Ad1 - najczęściej traci sygnał lub są zakłócenie (chociażby od microweli). Najłatwiej to daj rozłącz i połącz się ponownie “ręcznie”.

Ad2 - może antywirus lub firewall “przytrzymują” trochę za długo lub równocześnie masz włączony laptop.

Wklejam jeszcze zdjęcie moich podstawowych ustawień - może tam jest coś źle ustawione.

http://images46.fotosik.pl/209/5e04e8fb8c332a90.jpg

Co do rapidshare i innych tego typu serwisów to u mnie ściąganie nigdy tak nie wyglądało - zawsze szło bardzo szybko i stabilnie (bez tych dziwnych przerw)

Ad4 - ikonka jest na PC, który jest połączony z routerem kablem

Ad2 - no właśnie nie ma niczego co by mogło hamować ściąganie z serwisów rapidshare itp.

Poniżej wklejam link do filmiku pokazującego ściąganie tych samych dwóch plików z rapidshare i storage.to ale przy bezpośrednim połączeniu przez modem „neostradowy” thomson speedtouch 330 – nie ma żadnych problemów, ściaga się bardzo szybko, stablinie i bez tych przerw, które wystepują przy ściąganiu przy połączeniu poprzez router.

Dodane 05.10.2009 (Pn) 13:58

Wgrałem nowy firmware ( w końcu się udało ) i sytuacja chyba się poprawiła, wygląda to tak (widoczne pliki są ściągane z serwisów rapidshare, storage.to i megaupload):

prędkość ściągania:

http://images43.fotosik.pl/209/f4b7c55b4b58c5f0.jpg

Mam nadzieję, że zbiegiem czasu nic się nie zmieni (muszę jeszcze sprawdzić jak się teraz sprawuje ściaganie torrentów) np. po restarcie komputera (-ów) lub routera

super… miałem z kumplem podobny problem (on ma taki właśnie router) i mielismy w jednej z gier lagi… co jakis czas co by odpowiadało podobnej sytuacji jak z rapidshare :slight_smile:

wktórce zainstaluje u niego nowy soft i miejmy nadzieje ze tez rozwiąże problem :slight_smile:

PZDR i dzięki