Linksys WRP400 jak skonfigurować sieć domową

Witam! Męczę się cały dzień z konfiguracją sieci w domu. Posiadam router Lingsys WRP400. Odbieram sygnał sieci osiedlowej radiowej poprzez AP do którego jest podłączony kablem w/w router. Do routera podłączyłem dwa telefony na Voip, komputer na kablu (karta sieciowa wbudowana) oraz komputer poprzez kartę wi-fi. Wszystko działa jak należy tj. telefony działają bez zarzutu, oba komputery mają bezproblemowy dostęp do sieci przez linksysa. Brakuje mi tylko sieci domowej. Niestety, komputery się nie widzą. Na routerze mam ustawione DHCP i próbowałem ustanowić sieć poprzez kreatora Win XP a potem ręcznie, rownież z ustawieniem ręcznym IP (adresy różne), ta sama grupa robocza. Korzystałem z rad na DP (prezentacja) i innych w sieci - niestety wymiękłem. Dalej nic. Prosze o pomoc krok po kroku. Gdzieś robię błąd? A może na routerze trzeba zmienić konfigurację? Czy usunąć utworzone połączenia lokalne? Szkoda, że nie ma jeszcze prezentacji z zastosowaniem routera z switchem (u mnie 4 porty - korzystam z jednego).