Linksys WRT350N czy poradzi sobie z pobieraniem plików

(Kemem) #1

Witam wszystkich patrzyłem google na ten temat ale nic ciekawego nie ma , Może przejdę do rzeczy. Chciał bym pobierać pliki bez włączonego komputera chodzi tu o oszczędność prądu. Czy da rade pobierać wszystkie pliki z internetu nawet torreny jeśli tak to jak to mniej więcej wygląda(jest do tego jakieś oprogramowanie do zarządzania zawartością dysku sieciowego? w instrukcji Linksysa wrt350 nie ma nic na ten temat , wszystko mi sie miesza jedno z drugim, proszę mi to jakoś wytłumaczyć o co w tym wszystkim chodzi bardzo słabo sie na tym znam:( . Mam internet z firmy Hyperjon 2m kablem sieciowym rj.45 Visie na laptopie HP pavilon dv6000. jeśli będzie coś jeszcze potrzebne to podam.

Bardzo proszę o pomoc i porady

(Bolo92) #2

Ten router potrafi jedynie hostować przez protokół FTP pliki, które znajdują się na dysku twardym do niego przyłączonym.

Ja tam pobieram laptopem ;p na noc tryb oszczędzanie i sobie pobiera.

(Kemem) #3

co to znaczy hostować przez protokół FTP pliki to on nie będzie ściągał??

(Bolo92) #4

Nie ma klienta FTP, Bittorent czy HTTP, potrafi jedynie umożliwić dostęp do tych plików przez protokół FTP(serwer FTP ma), Ty się łączysz do niego poprzez klienta FTPa i możesz pobierać dane z dysku.

(Kemem) #5

a jakie urządzenia routerowe posiadają klienta FTP, Bittorent czy HTTP?? tak do 350zł i są godne uwagi??

(Bolo92) #6

Bodajże ASUS WL-500G, posiada klienta HTTP, FTP, BitTorrent.

(Kemem) #7

czytałem coś o tym i tam były problemy

(Bolo92) #8

W każdym routerze u kogoś "coś" nie będzie działać, chciałeś, żebym coś Ci polecił, czyli według mojego słownika coś sprawdzonego/dobrego, ja tam niektórym znajomym co owe rzeczy chcięli ten montowałem i dla ciekawskich mówiłem o openlinksys.info i alternatywnym firmware jak chcą się pobawić, póki co nikt nie narzekał jedynie parę razy mieli problemy z paroma ustawieniami.

(Kemem) #9

posiadam dysk 160g i z tego co gdzieś wyczytałem to asus obsługuje tylko pendrive do 2g i może mi nie obsłużyć mojego dysku. tam była mowa ze trzeba by było zmienić system plików z linuksa wiesz może coś o tym? Było tez coś napisane ze asus nie radzi sobie z nie którymi torrentami nie widzi ile plik waży i go nie pobiera lub same nie wystartują.

(Bolo92) #10

Wpisałem w google ASUS WL-500G+opinie, prawdopodobnie trafiliśmy na ten sam temat :smiley: Jedna osoba tam pisała o ceregielach z ograniczeniem 2GB, inny pisał, że jego 160GB obsługuje bez żadnego ale.

Dla mnie fajną cechą jest alternatywne oprogramowanie, tam pewnie, jeśli nawet te ograniczenia istnieją na alternatywnym już prawdopodobnie nie+dodane jeszcze coś.

http://www.ceneo.pl/;015325408-10.htm

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=325

(Kemem) #11

mnie to wszystko przeraża:) z tego co pamiętam to koś tam do pisał ze jak sie zmieni na dysku więcej niż 2g na liki z linuksa to bedzie działało ale nie wiem na ile to prawdy. najgorsze jest to ze do jutra muszę sie zdecydować co wybrać bo jutro jadę do Vobisu i tam mogę sobie pożyczyć jedno urządzenie i nie wiem jakie wypożyczyć:slight_smile: po byście poradzili:)??

-- Dodane 22.03.2009 (N) 19:30 --

http://www.frazpc.pl/b/185189 poczytaj i powiedz co sadzisz??

(Bolo92) #12

No dziwne, żebym był inaczej :stuck_out_tongue:

Jeżeli faktycznie by więcej jak 2GB nie obsługiwało to by ludzie raczej tego nie kupowali, albo odrazu alternatywny soft.

Ten temat widziałem tymbardziej jeżeli wypożyczasz-nie na zawsze :smiley: To bym się skusił-o ile mają ten sprzęt, na dysku masz FAT32, więc większe pliki jak 4GB nie zapiszesz na nich(ograniczenie systemu plików).

Co prawda narazie nie zmienisz softu na alternatywny ale się rozeznasz ;p jak nie to nocka albo z rana(zależy o której jedziesz) i grzebać po google za podobnym.

(Kemem) #13

kurcze nie mają na stanie asusa jest jedynie liksys wrt350n, a co do niego to on obsłuży dysk 160g?.