Linksys WRT350N + Neostrada 1MB PILNE!

Witam

Do tej pory miałem Router WAG300N z neostradą 1mb, ale teraz zamieniłem na WRT350N i mam problem, mianowicie przy podłączaniu za pomocą płyty wyskakuje “unable to detect internet connection” (WLAN jest wykrywany) a przez panel Setup (192.168.1.1) nie mogę skonfigurowac netu z neostrady (inne opcje niż w WAG300N - PPPoA), może ktoś wie jak podpią neo np przez PPPoE / PPTP, PLEASE ODP SZYBKO PILNE!

A łączy Ci się z Panel Setup??

Jak nie to może trzeba użyć 192.168.1.100.

Łączy się z panelem Setup, jest sygnał WLAN, ale nie do końca wiem jak wpisac login i pass neostrady (tzn. jest kilka opcji - Automkatic Config. DHCP, Static IP, PPPoE, PPTP, Telstra Cable, L2TP), w poprzednim routerze była opcja PPPoA chyba i tam było tylko miejsce na Login, pass i chodziło, PILNE:/

Modem podłącza się kablem do routera tak samo jak w WAG kolego, zajżyj do instrukcji, a WAG nie dawał rady bo siec obejmuje duużee mieszkania w apartamentowcu, stąd pomysł z WRT.

[internet]–>[modem neo1mb]–kabel.taki.sam.jak.w.wag.w.wejscie.internet–>[wrt350n router]—WLAN–>PC

Sygnał jest, ale nie ma internetu, pozostałe funkcje są

WAG300N to nie był modem tylko router z funkcją modemu, i tak łączyłsięz netem poprzez modem neo TP (pare mieszkań, router u mnie, gniazdko TP u kogoś innego)

Nie mogłem odłączyc modemu TP bo był w innym mieszkaniu niż router, ale nie w tym rzecz, mowa jest teraz o WRT350N który chyba nawet nie ma wbudowanego modemu, jest tylko wtyczka internet i wszystko chula siec wykrywana ale owego internetu nie wykrywa…

SPRAWA WYGŁĄDA TAK:

U sąsiada jest gniazdo tel. skąd wychodzi kabel z netem ( do tej pory szedł do routera WAG300N ze WBUDOWANYM MODEMEM ADSL, modem TP leżał w szafie ), teraz jest router WRT350N, niemający chyba modemu, a bezpośrednie wejście “internet”.

Problem w tym, że modem Neo ma tylko wejście Tel. i wyjscie USB do PC… I jak tu podłączyc modem Neo pod Router?? W instrukcji wyraznie jest pokazane: gniazdko tel–>modem–>router i z routera siecią net, zadnego usb… POMOCY? :confused:

W routerze WAG300N było wejście RJ-11 a w nowym jest RJ-45 więc czy pomogłoby zakupienie jakiegoś modemu-switcha z którego są np.4 WYJŚCIA RJ-45 i podpiąc w ten sposób Nowy modem z Routerem? Bo modem Neo nie ma żadnego wyjścia oprócz USB… (speedtouch 330)

PROBLEM ROZWIĄZANY, WAG300N zmartwychwstał a WRT350N bierze mój sąsiad do swojej firmy, płaci jak w sklepie :slight_smile: