Linksys WRT54GC -słaby download p2P

Witam!Posiadam router Linksys WRT54GC.Mam podłączony komputer stacjonarny i laptop.Wszystko działa OK,tylko uTorrent ściąga bardzo wolno(przy łączu 1MB transfer wynosi ok.5-20kB.W opcjach uTorrenta sprawdzałem porty i jest wszystko w porządku.Co mogę jeszcze zrobić?

Linksysy maja zazwyczaj wbudowany firewall zobacz czy czasem on nic nie miesza. I sprawdz równiez firewall na kompie jesli masz.

Zrób przekeirowanie portów na routerze - zakładka Applications & Gaming -> Port Range Forwarding.

Ewentualnie skorzystaj z opcji DMZ (podzakładka DMZ też w Applications…). W Host IP Adress wpisujesz końcówkę adresu IP swojego komputera, jednak wcześniej musisz ustawić stałe IP w danym kompie.

Niestety,do routera nie mogę się na razie dostać,ponieważ dostałem do od dostawcy internetu i jest założone hasło.Ale jeszcze raz pomału podam wszystkie objawy.Są podłączone 2 komputery(stacjonarny przewodowo-Windows XP i laptop bezprzewodowo-Vista).Na stacjonarnym sprawdzam przekierowanie portu w uTorrent i pokazuje błąd,ale ściąga się dobrze.Natomiast na laptopie przekierowanie portu jest wszystko OK i download tak jak wspomniałem w porywach do 20kB.Dla sprawdzenia wziąłem ten sam torrent.Laptop mimo poprawnie otwartego portu(zielony znaczek na dole)-kiepsko,stacjonarny z nie otworzonym portem(żółty znaczek na dole) idzie na full(125kB).I jeszcze jedno.Przed przeprowadzką u innego dostawcy internetu było wszystko OK.Tylko tam miałem inaczej rozwiązane podłączenie dwóch komputerów.Myślę więc,że z laptopem jest wszystko OK.