Linksys WRT54GL i sieć P2P

Witam

Mam problem tego typu.

Posiadam router jak w temacie linksys wrt54gl. Jeden z użytkowników zasysa mnóstwo plików z sieci P2P a dokładniej korzysta z BearShare.

Próbowałem zablokować jakoś ten program na routerze ale bez skutecznie ponieważ program bez problemów łaczy się z netem i zasysa nadal. Przekopałem google ale nie znalazłem jakoś rozwiązania tego problemu. Być może udało by się to jakoś zablokować poprzez filtracje pakietów ale nie mam pojęcia jak to ustawić na routerze. Blokowanie portów tutaj nie pomaga a przynajmniej te które blokuje nie dają żadnego rezultatu.

Jeśli ktoś wie jak zablokować BearShare na tym ruterze lub ma jakieś rozwiązanie tego problemu to prosze o odpowiedź.

Pozdrawiam

Możesz skorzystać z QoS, a podstawą będzie MAC klienta.

FirmWare

Artykuł Wikipedia

Ustawienie QoS

albo OpenWRT i wondershaper (instrukcja)

Albo OpenWRT, jak napisał mrooveq.

Tylko pamiętaj, że gydyby coś nie wyszło, to tracisz gwarancję.

Nie piszę tego, by zniechęcić do OpenWRT, tylko ostrzec.

tome3eq udało Ci się załatwić sprawę?

Nie, jeszcze nie, przedchwilą wrócilem z pracy więc jeszcze nie miałem czasu się tym zająć. Wczoraj zanim pojawiły się pierwsze odpowiedzi próbowałem zablokować sieć gnutella ale ten użytkownik poszedł już spać więc nie wiem czy się udało. Poźniej jeszcze nad tym posiedzę i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Odnośnie tego co napisał Karmazyn65 to oczywiście mogę skorzystac z OpenWRTjednakże ruter jest funfel nówka i nie chciał bym się na razie narażać na utratę gwarancji nie żebym nie chciał tego użyć tylko sprzęt jest nowy i gdyby coś było z nim nie tak to wtedy sprawa umoczona.

Na razie próbuje wykombinowac jak zablokować Miśka bez wgrywania OpenWRT czy Tomato.

Jesli się nie uda to będę do tego zmuszony.

Pozdrawiam i czekam na dalsze sugestie

Mam ten sam problem, tylko ze gosciu u mnie uzywa eMule :confused: a pali głupa ze nie :] Wiec jesli nie chce po dobroci to bedzie trzeba poszukac innego rozwiazania :]

soft w wrt54gl zmieniałem już co najmniej kilka razy , thibor, tomato i jezeli robisz to wg okreslonej procedury to nie ma żadnego problemu. zawsze mozna wróćić do oryginalnego.

informacje http://openlinksys.info/news.php

Ja polecam Tomato. Używam i można bardzo wiele zdziałać za pomocą tego firmware. Poza tym ma świetny interfejs przez www. Wszystkie inne firmware przy nim się chowają. :stuck_out_tongue: Polecam stronkę http://www.openlinksys.info Tam znajdziesz wszystko.

Przecierz WRT54GL możesz spowolnić mocno gościa za pomocą MAC adres jemu ustawiasz najniższy priorytet sobie najwyższy (MAC adresy możesz ustalić tez z pozycji WRT54GL) i zawsze będziesz ważniejszy niż on, a jeżeli tylko on łączy sie przez WLAN, a ty po LAN to możesz dodatkowo ustawić niską prędkość dla WLAN.

Tak samo jest w alternatywnym sofcie tylko, że tu nie tracisz gwarancji.