LinksysWag200g - połączenia na żądanie, różnica EU a E1


(system) #1

Mam takie pytanie co do tego routera, jak ustawić żeby nawiązywało połączenie tylko na żądanie? Nie chcę, aby cały czas było połączenie bo każdy wie jak w neo jest - co 24h reset neta (zmiana ip).. ja dużo gram w gry online i jak mi takie coś router zacznie robić podczas gry... Jak ustawić, aby łączyło się(na żądanie) tylko wtedy gdy jeden z komputerów jest włączony? Tzn po prostu chodzi mi o to - wszystkie podpięte komputery są wyłączone, nagle ja włączam swój (podpięty kablem RJ-45) i wraz z wciśnięciem w kompie "power" żeby wtedy router łączył się z netem... Da się tak zrobić?

Czym różni się Linksys wag200g EU od wag200g E1?


(adpawl) #2

Różnią się tym, że EU -to router annex a (łącze analogowe np. neostrada) ...a E1 - annex b (łącze cyfrowe np. Net24)

Co do połączenia na życzenie, to raczej nie jest możliwe. Router to nie modem usb że włącza ci się razem z komputerem.


(kamil_w) #3

Zawsze masz możliwość po uruchomieniu komputera odpalić przeglądarkę WWW, przejść pod adres 192.168.1.1 i tam możesz się rozłączyć i połączyć. :wink: I masz nowe połączenie tuż po właczeniu komputera


(Marekglapa) #4

W ustawieniach podstawowych routera (tam gdzie wpisujesz login i hasło) masz 2 opcje Connect on Demand i Keep Alive. Zaznaczasz tą pierwszą i wpisujesz np. 5 minut. Po wyłączeniu komputera, router automatycznie rozłączy się z internetem, gdy upłynie czas który podałeś.


(system) #5

Ok to sobie ustawię Connect on Demand 1min :slight_smile: A jak to sie ma gdy ktoś chcę przez wifi się połączyć? No bo jeśli router łączy się tylko na żądanie.. Jest taka sytuacja: wszystkie komputery są wyłączone, nagle brat włącza swojego laptopa i chce przez wifi się połączyć.. Router nie jest połączony z netem ale cały czas wysyła fale? I co brat daje połącz i wtedy router zaczyna się łączyć z netem?

Czy jak to jest?


(Marekglapa) #6

Tak jeśli brat będzie chciał korzystać z internetu to router podłączy się automatycznie.