LinksysWag200G - problem z udostępnieniem internetu - wifi

(Iwkaap) #1

Witam, mam neostrade i kupiłam router Linksys Wag200G - wszystko robiłam jak pisało, konfiguracje są jak pod neostrade - podłączyłam router kablem do lapka i ustawiałam wszystko pokolei jak mi wyświetlało podczas instalacji z płyty. Po zakończeniu wszystko działa tak jak powinno, internet i sieć. Problem zaczyna się dopiero jak odłącze kabelek i probóje połączyć się za pomocą sieci wireless - wykrywa mi sieć, bez problemu się z nią łączy, mam znakomity zasięg, wszytko pięknie tylko nie mam internetu, nie mogę się łączyć przez GG itp.

Szukałam na różnych forach i jak ktoś ma problem z konfiguracją tego modemu to dotczy tego że wogóle nie działa, a u mnie jakby wszystko było oki tylko to jedno - nie mam pojęcia o co chodzi, powyłączałam zapory na lapku, w KIS, i nic. Sprawdzałam ustawienia routera na stronie i wszystko wydaje się ok nie wiem co mam zrobić;(

Proszę o pomoc:)

(Cosik Ktosik) #2

A komputer ustawiłaś? Spróbuj ręcznie, ustaw IP ręcznie, jak router ma 192.168.0.1, to daj końcówkę 2, maskę taką samą jak router, bramę ustaw na IP routera, DNSy od dostawcy.

A nie blokujesz sobie czasami adresu MAC karty sieciowej na routerze?

(Iwkaap) #3

:wink: a czy mozesz mi napisać gdzie to sprawdzić? I gdzie mam to wszystko ustawiać? na tej stronie czy recznie skonfigurować sieć? i czy mam odłączyć ten kabel od routera i dopiero wtedy zmieniać te ustawienia?

(Cosik Ktosik) #4

Wejdź na router->zakładka Setup->basic setup. Spisz IP i maskę routera. Na komputerze, kliknij 2x ikonkę sieci przewodowej, zakładka obsługa, przycisk szczegóły. Spisz adresy DNS.

Kliknij na ikonkę 2x sieci bezprzewodowej, potem wybierz właściwości->protokół internetowy TCP/IP->właściwości. Tam zaznacz, aby używał następującego adresu IP. Wpisujesz ręcznie IP (jak router miał 192.168.0.1, to tu daj 192.168.0.2, maska (taka jak w routerze), brama (wpisz IP routera). Na dole zaznacz opcję, aby używano następujących adresów DNS. Teraz wpisz adresy DNS spisane przedtem.

Piszę, aby zrobić w ten sposób, gdyż mój router wag200g-eu, ma ogromne problemy z przydzielaniem adresów przez wifi, a ręcznie sieć zaczyna ruszać zawsze szybciej.

(Iwkaap) #5

już wszystko poustawiałam ale narazie nie odłączam kabla bo sciąga mi sie plik;) jak tylko skońcyz to sprawdzę czy działa;] narazie dzięki;]

W dniu 23.07.2008 , o godzinie 20:16 został dopisany post przez iwkaap

:wink:WIELKIE DZIĘKI;) wszystko działa :wink: