LinOS - Pytanie o Dystrybucje

Witam

Właśnie przeglądałem strony o tematyce linux , i natrafiłem na bardzo ciekawą dystrybucję LinOS.Wyczytałem , iż system ten pracuje w Xfce , i mam zamiar przetestować go!.Średnio znam się na linuxie , używałem kiedyś ubuntu.Czy system ten można normalnie zainstalować tak jak Ubuntu?

I jak ze sterownikami do neo?Tak samo przebiega instalacja jak na ubuntu?Przez program Ubuneo , czy jakoś tak?

Pozdro

To jest system z założenie przeznaczony do używania z płytki. Ale pewnie jak się uprzesz to i na dysk wrzucisz. Co do Ubuneo to jak sama nazwa wskazuje działa na Ubuntu :slight_smile: ewentualnie na jakichś pochodnych, a LinOS jest oparty na Gentoo. Z Wikipedii: “Celem systemu jest możliwość bezpiecznego łączenia się z Internetem, stąd też LinOS posiada obsługę modemów TPSA, Netia 24 oraz Blueconnect. Obsługuje też sieć WiFi.”

Pozdrawiam

hag

z obsługą speedtoucha tak naprawdę jest do bani.

Nie wiem jak sagem.

Przepraszam za OTa, ale LinOS nie jest bezpiecznym systemem. Ma domyślnie włączone konto roota.

Można zainstalować go na dysku :slight_smile:

jak tak to jak ?? bo kiedyś zapodałem temat jak zainstalować linos i dostałem odpowiedź że nieda się go zainstalowac :!:

http://www.dobreprogramy.com.pl/index.php?dz=15&n=5841

lezorg napisał:

Oczywiście można go też zainstalować na stałe, ale to już inna sprawa.

Ja bym na Twoim miejscu pomyślał o jakiejś popularniejszej dystrybucji np. SuSE czy Ubuntu. Im dana dystrybucja jest popularniejsza, tym szybciej uzyskasz odpowiedź na konkretne pytanie/problem - jest to bardzo ważne w przypadku osób które nie mają jeszcze gruntownego doświadczenia z systemami linuksowymi.