Linpus instalacja

zakupiłem laptopa acer 3690 z systemem Linux Linpus. Nie mogę jednak uruchomić tego systemu, ponieważ pokazuje się wiersz poleceń i napis:

[root@localhost/]#. Co mam zrobić aby uruchomić linuksa albo zainstalować windowsa???

Wpisz startx

pisze command not found co dalej?

Z tego,co przejrzałem na forach Linpus jest instalowany często bez środowiska graficznego…Nie znam tej dystrybucji,więc ciężko mi poradzić coś sensownego, jeśli nie znasz Linuxa…

Jeśli chcesz zainstalować nowy system w Biosie musisz ustawić bootowanie z płyty i po sprawie…

ale jak w ogóle wejść do biosa??? tam sie jakiś GRUB loading stage2 pokazuje i potem to co pisałem wyżej Jak to zrobić???

Albo wgraj jakiegoś prostego Linuxa- Ubuntu, Suse, Mandriva w sam raz dla początkujących.

Złączono Posta : 27.12.2006 (Sro) 17:06

Restartujesz kompa, trzymasz klawisz Delete i powinien Ci się pokazać ekran Bios-a…Tam szukasz opcji Boot Device albo podobnie i ustawiasz First Boot na Cd-rom, zapisujesz zmiany i restart…

ustawiłem na pierwszy CD i dalej próbuje tego linuxa odpalić

W ten sposób uruchamiasz system z płyty a nie z dysku…

Do laptopów często instaluja systemy Linux cvzęsto nie nadające się do uzywania. Lepiej ściągnij sobie jakąs dystrybucję linuxa np. Ubuntu 6.10 i zainstaluj ją na laptopa bo na tym zapewne nie ma sensu się bawić…