Linux--- A internet z Dialogu

(Michalmw123) #1

Witam.

Zainstalowałem własnie linuxa i mam problem... Ponieważ mam internet z dialogu i nie chce mi wejsc na linuxie a na windowsie działa. Nie mam pojęcia trzemu... ustawilem wszystki ip maske i gerway ale nie chce wejsc może ma ktoś dialog i linuxa to by powiedział jak to działa..

To też może być wina karty sieciowej mam ją z zagranicy i windows nie ma do niego sterowników cięzko osiągalne i miałem problem z znalezieniem sterowników. Boje się że linux nie ma do tego sterowników a nie wiem skąd ściągnąć sterwoniki do karty sieciowej dla linuxa ... Prosze o szybką pomoc

(Rykendo) #2

Co to za linux?

Lama1993 , a może napisałbyś jaką masz kartę sieciową?

Sprawdziłeś czy system (Linux) ją wykrył?

Przenoszę do odpowiedniego działu

(Michalmw123) #4

hmm i tu mam problem bo nie mam pudelka z karta i nie wiem jak sie nazywa... co do wobi to znalazlem w google podobno dobre ale beta innych nie zainstalowalem bo przy instalacji nie wiedzialem co dać więc sie poddałem

a czyją wykrył to nie wiem jak sprawdzić jestem nowy w tym

(Rykendo) #5

XP: Mój komputer -> PPM -> Właściwości -> Menedżer urządzeń

(Michalmw123) #6

pisze mi tak: NVIDIA nForce Networking Contreller /// w kartach sieciowych

(Rykendo) #7

Masz zintegrowaną

(Michalmw123) #8

to pomoze ktos?

(Rykendo) #10

Areh

(Michalmw123) #11

jak mam to sprawdzic? pliska bo nie wiem jak net uruchomic

Jako że Twoja karta jest na chipie nv, to wpisz to

lsmod | grep forcedeth

Wtedy będzie wiadomo czy załadowało Ci moduł do karty sieciowej

(Michalmw123) #13

to jeszcze powiedz mi gdzie to wpisac :smiley:

"lsmod | grep forcedeth"?

(Rykendo) #14

w konsoli

http://jakilinux.org/pierwsze-kroki/konsola

(system) #15

W terminal, mój drogi, w terminal :slight_smile: Tylko tyle ci jestem w stanie ci powiedzieć bez dodatkowych danych (jaki linux, jakie środowisko graficzne itp.) Linuksy są w ogóle piekielnie różne, ale terminal na szczęście jest ten sam :slight_smile: