Linux--- A internet z Dialogu

Witam.

Zainstalowałem własnie linuxa i mam problem… Ponieważ mam internet z dialogu i nie chce mi wejsc na linuxie a na windowsie działa. Nie mam pojęcia trzemu… ustawilem wszystki ip maske i gerway ale nie chce wejsc może ma ktoś dialog i linuxa to by powiedział jak to działa…

To też może być wina karty sieciowej mam ją z zagranicy i windows nie ma do niego sterowników cięzko osiągalne i miałem problem z znalezieniem sterowników. Boje się że linux nie ma do tego sterowników a nie wiem skąd ściągnąć sterwoniki do karty sieciowej dla linuxa … Prosze o szybką pomoc

Co to za linux?

Lama1993 , a może napisałbyś jaką masz kartę sieciową?

Sprawdziłeś czy system (Linux) ją wykrył?


Przenoszę do odpowiedniego działu

hmm i tu mam problem bo nie mam pudelka z karta i nie wiem jak sie nazywa… co do wobi to znalazlem w google podobno dobre ale beta innych nie zainstalowalem bo przy instalacji nie wiedzialem co dać więc sie poddałem

a czyją wykrył to nie wiem jak sprawdzić jestem nowy w tym

XP: Mój komputer -> PPM -> Właściwości -> Menedżer urządzeń

pisze mi tak: NVIDIA nForce Networking Contreller /// w kartach sieciowych

Masz zintegrowaną

to pomoze ktos?

Areh

jak mam to sprawdzic? pliska bo nie wiem jak net uruchomic

Jako że Twoja karta jest na chipie nv, to wpisz to

lsmod | grep forcedeth

Wtedy będzie wiadomo czy załadowało Ci moduł do karty sieciowej

to jeszcze powiedz mi gdzie to wpisac :smiley:

“lsmod | grep forcedeth”?

w konsoli

http://jakilinux.org/pierwsze-kroki/konsola

W terminal, mój drogi, w terminal :slight_smile: Tylko tyle ci jestem w stanie ci powiedzieć bez dodatkowych danych (jaki linux, jakie środowisko graficzne itp.) Linuksy są w ogóle piekielnie różne, ale terminal na szczęście jest ten sam :slight_smile: