Linux czy windows?

Witam

MAm małe pytanko związane z oprogramowaniem Linux …

chciałby usłyszeć przekonywujące argumenty do zainstalowania tego programu na moim komputerze . jakie są różnice miedzy Windowsem … proszę o informacje jeśli chodzi jakośc bezpieczeństwa przed wirusami tego programu jak i o łatwość w użytkowaniu

z góry dziekuję

chcesz instalujesz, nie to nie, twój wybór, to ty kożystać będziesz z systemu nie my, i decyzje musisz podjąć sam, odsyłam do google gdzie znajdziesz i + i - linuxa

Poczytaj:

Linux vs. Windows

:-s

Jeżeli chcesz zainstalować ten system do pracy to jak najbardziej go zainstaluj. Co do wirusów to są antywirusy na Linuksa ,ale nie ma praktycznie po co. :stuck_out_tongue:

Jeżeli chcesz mić system do grania to lepiej miej Windowsa i będziesz miał spokój. Słyszałem ,że ten program emulujący gry ,aby działały na Linuksie nie działa zbyt dobrze. (Tak tylko słyszałem!)

Jeżeli to Ciebie nie przekonało to przczytaj ten artykuł :arrow: Link do artykułu .

dziekuje wszystkim za odpowiedz … z opisów skorzystam napewno

Pozdrowionka

A ja dodam tak prościutko:

wdg. mnie najlepszym rozwiązaniem jest windows xp (ale trzeba wysupłać troche keszu) z SP2, antywirem, firewallem jakimś antispyware.

Windowsa cechuje przedewszystkim prostota obsługi, to iż działa pod nim 98-99% oprogramowania na rynku oraz żę jest wspierany przez najwieksze firmy na rynku.

Linuxa nie besztam - po prostu jest trudniejszy w obsłudze ale za jego korzystani z drugiej strony nie trzeba nic płacić… a i wirów nie ma na niego dużo. Wydawałoby się iż to najlepszy wybór jednak polecam xp-eka.

hmm…ja dodam od siebie, że od niedawna posiadam Linuxa.

mam dystrybucje Mandriva 2006 i jestem w pełni zadowolony =)

największą zaletą Linuxa jest konsola, brak prawie jakichkolwiek virusów oraz to ze jest bezpłatny!

ciężko ocenić co jest lepsze, Windows jest to zupełna prostota, lecz jest dziurawy i troooooszkę dreogi.

ale powiem tak…:

jeśli przed kompem spędzasz sporo czasu i się czasami nudzisz-zainstaluj Linuxa =] na pewno nie będziesz sie nudzic, a po paru dniach przywykniesz =)

Pozdrawiam.

Etam, najlepszy jest MacOS :slight_smile: Bez antyvira, antyspywara, …

Kiedyś dałem namiar na e-książeczkę “Macintosh Pierwsze Spotkanie”, ale gdzieś post się zapodział. Może któryś moderator wywalił. A na pewno była legalna, namówiłem pana Jurka B, szefa P.R. SAD-u, by powstała wersja mniejsza niż 500MB (taka była do druku), od niego dostałem też linka.

Jest do znalezienia przez google.

Na początek polecam zabawę linuksami typu live, uruchamianymi z płyty, jak np. Knoppix. Są ich dziesiątki, w tym tak specjalistyczne jak służące tylko do gry w Go!

By coś takiego zassać niezbędne jest stałe łącze, ale można płytkami wymieniać się ze znajomymi. Świetna zabawa.