Linux i Windows na jednym komputerze - kilka pytań

Nie działa. W windowsie też nie ma Po angielsku jest prawie wszystko tylko czasem trafia się coś po polsku

Nie dałeś czasem anuluj jak dociągał polskie pakiety? Albo nie miałeś dostępu do sieci podczas instalacji? Bo ja mam wszystko po polsku z małymi wyjątkami. Sprawdź ustawienia regionalne. Jakąś feralną płytę masz. Proponuje dokupić SB Audigy oem, od strzału będzie chodzić.

Znalazłem jakieś sterowniki ale jak to zainstalować???

http://www.instalki.pl/sterowniki/downl … x_Driver.p

Z językiem już jest dobrze. Okazało się że jak instalowałem linuxa nie byłem podłączony do neta. Ale co z tym dźwiękiem jak zainstalować te sterowniki? Dźwięk niekiedy na windowsie sam zanikał a jak odpaliłem kompa za 2-3 godziny to był ale teraz nie ma ani na windowsie ani na linuxie. A SB bym już dawno kupił ale nie mam siana.

Ja tego nawet ściągnąć nie mogę… Jak nie masz siana poszukaj używanej SB 1024 np, najprosztrzego SoundBlastera na PCI, gwarantuje, że będzie dzwięk wszędzie :slight_smile: Zapłacisz max 20zł

Już jest dźwięk ale ja mam wieże podłączoną do kompa i głośniki też i w windowsie mi działały wieża i głośniki razem a w linuxie tylko wieża bo tylko jedno wyjście na karcie działa a w windowsie działały wszystkie. Da sie to jakoś przestawić?

W dniu 26.06.2008 , o godzinie 12:22 został dopisany post przez trol817

Już jest dźwięk ale ja mam wieże podłączoną do kompa i głośniki też i w windowsie mi działały wieża i głośniki razem a w linuxie tylko wieża bo tylko jedno wyjście na karcie działa a w windowsie działały wszystkie. Da sie to jakoś przestawić?

Poszperaj w alsamixerze

w konsoli wpisz alsamixer

To inna bajka, myślałem, że w ogóle nie masz dzwięku, o LOL. Musisz pobawić się ustawieniami w mikserze. Czyli jednak UE 1.8 działa Ci tak jak powinno :slight_smile: Cieszę się :slight_smile:

Tak teraz już działa jak trzeba ale nic nie umiem :slight_smile: A w tym mixerze nic nie zrobiłem Jak odpale windowsa to chodzą i creativy 2.1 i wieża ale pod linuxem już tylko wieża

W dniu 26.06.2008 , o godzinie 15:29 został dopisany post przez trol817

A te sterowniki ściągłem i to był jakiś folder czy coś z rozszerzeniem .tar jak by to się zainstalowało to może bym coś ustawił bo w windowsie w tym programie sie to ustawiało żeby grały głośniki i wieża

Tego nie instaluj, skoro Ci dzięk działa! Poszukaj w ustawieniach miksera wyjścia na słuchawki np, które pewnie trzeba włączyć aby działały głośniki. A jak nie znajdziesz to zostaje ci ew zamiana wtyczek :slight_smile:

Masz Ubuntu? Jak tak to System → Administracja → Języki I wybierasz polski…

A co do dźwięku wejdź do regulacji głośności i daj zakładkę Opcje i zamień “Surround Jack Mode” na “Independent”

Dalej wejdź do Edycja → preferencje i drugie od końca jest “Spread Front to Surround and Center/LFE” zaznacz!

Teraz wejdź do zakładki przełączniki i zaznacz tą opcję.

Dźwięk z przednich głośników pójdzie na resztę. W twoim przypadku z wierzy. Mam inną kartę dźwiękową ale ja tak odpaliłem wszystkie głośniki. :smiley:

Dobra walić to niemoge znaleźć tych opcji w regulacji głośności ale mam jeszcze jeden problem (już ostatni :stuck_out_tongue: ) Zainstalowałem Enemy Territory normalnie dałem komende w sudo i sie ściągło i zainstalowało. Ale jak odpalam to pisze mi na monitorze poza zakresem pracy 81,8kHz/65Hz a mój monitor ma max 75Hz jak to przestawić żeby działało?