Linux i za duża rozdzielczość

To jest pierwsze uruchomienie po instalacji? Jeśli tak to po pierwszym beep BIOSu (o ile to ma głośnik), jakimś ekranie post czy logo Dell wciskaj Shift. Wtedy powinien pojawić się Grub.

Na pierwszej pozycji wciskasz ‘e’. Na końcu linii zaczynającej się od słowa linux dodajesz po spacji wyraz ‘nomodeset’. Uruchamiasz zmodyfikowany wpis skrótem Ctrl+X (o ile dobrze pamiętam). Jeśli system uruchomi się na sterowniku otwartoźródłowym szukaj w ustawieniach “Dodatkowe oprogramowanie” lub podobnie. NIe wiem czy adoptowali to z Ubuntu czy wymyślili jakieś swoje kolejne cudo, itd.

To stara karta i najnowsze sterowniki od nvidii jej nie wspierają. Pozostaje instalacja Nouveau. Nie wiem czy Mint ma możliwość wyboru sterownika podczas instalacji. Jeśli tak, to można pokusić się o ponowną instalację Minta i wybranie ww. sterownika.

Było chyba przy instalacji jakieś SAFE MODE czy coś w ten deseń.

Możesz nadal próbować zrobić tak, jak ktoś Ci polecił z pliczkiem xorg.conf, lecz utwórz nowy plik w /etc/X11/xorg.conf.d/ o nazwie 99-cosik.conf (np. 99-twoje-imie.conf, 99-fix-resolution.conf) i do niego wklej zalecaną zawartość. Ważne jest zrozumienie składni pliku xorg.conf. Musisz wiedzieć, jakie sekcje występowały w tym pliku, i z czego składa się każda sekcja. Ja Ci w tym nie pomogę, ale ktoś na pewno.