Linux - instalacja spod windowsa czy to mozliwe?

pytanie takie jak wyzej, chodzi dokladnie o Debiana bo mam 7 obrazow na hdd i nie posiadam w tej chwili plyt a bardzo bym chcial miec go juz dzis na kompie… jesli to jakos mozliwe to prosze o pomoc

Spod Win to raczej nie ale słyszałem że są takie programy co można zainstalować Lina z obrazów.

owszem umożliwia to jakis program, ale nie wiem jak się nazywa :?

no ale jesli z obrazow to jak mam go uruchomic ? spod dosa jakos ? bardzo bylbym wdzieczny jesli byscie mi pomogli, moze ktos spotkal albo sobie przypomni o nim :slight_smile: bo po co mam marnowac 7 plyt ktore uzyje tylko raz zeby go zainstalowac… no i nie mam nagrywarki to druga sprawa :frowning:

ty chcerz zainstalować linuxa z pod windowsa?? to chyba niewykonalne nie nagrywając obrazów płyt. Chyba że o czymś nie wiem :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Można utworzyć wirtualny komputer np. programem VMware, ale i tak trzeba nagrać płytki. o instalacji z wirtualnego napędu nie słyszałem.

Dokładny opis znajdziesz w Chip-ie z sierpnia lub września. Ale to tylko emulacja systemu normalnie spod windowsa nie zainstalujesz systemu operacyjnego. Możesz to oczywiście zrobić montując obraz płyty instalacyjnej w wirtualnym napędzie. Bo to tak jakbyś instalował zwykły program. Ale jak napisałem to tylko emulacja nie normalny system.

to sobie odpuszcze… jakos postaram sie go nagrac na cd i zainstaluje normalnie bo widze ze tak sie nie da :frowning: no ale nic to :slight_smile: dzieki za pomoc

Oczywiście że się da, trzeba tylko zrobić partycje, a później zmusić wirtualną maszynę aby dyskiem twardym nie był plik tylko nasz dysk :slight_smile:

a moglbys mi to opisac krok po kroku jak to zrobic ?

normalnie utworzyc partycje najpierw na linuxa a potem ?

Potem poszukać przy opcjach wirtualnej maszyny czy umożliwia wybranie dysku twardego tego fizycznie znajdującego się w obudowie, a nie wirtualnego w pliku (tak powinno być domyślnie)