Linux jak sie nauczyć :)


(Fefka86) #1

Hej ludziki. Chce zacząć przygodę z linuxem i poszukuje jakiejś dobrej lektury. Może mi ktoś polecić jakąś dobrą ksiązke? Zamówiłam mandrive wiec najlepiej o tym linuxie :slight_smile: :lol:


(fiesta) #2

Linux dla każdego

http://www.komputerswiat.pl/informacje/ ... k0404.html

W prezencie dostaniesz Mandarynę 10.0 na DVD 8)


(boczi) #3

Teraz to już Mandrivia - więc książeczka już przestarzała... Sam takową posiadam.

Popatrz na jakieś książki z Helionu. http://www.helion.pl

No i:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=24970


(Johny) #4

Kup np Linux Plus z Mandrivą,tam masz Mandrivę,jak i informacje dla początkujących linuxiarzy,jak używać konsoli,KDE,instalować programy,pomocne może być przejrzenie działu "Systemy Operacyjne Linux" w tym portalu

Do wyboru wydanie CD i DVD jeśli masz taki napęd

10.0 już jest przestarzała - ma problemy np z wykryciem nowych kart sieciowych,DVD, i chyba zły sterownik AC 97,Mandriva to poprawiony Mandrake 10.2


(Kuz5) #5

http://jakilinux.org/


(JHS:PL) #6

Chcesz sie nauczyc obsługiwac czy miec i tak naprawde nic nie umiec zrobić? Jesli chcesz tylko mieć to MDK, a jak chcesz umieć obsługiwać to najlepiej Slackware bo dosć przyjazny. :slight_smile:

A co do ksiażek to nie maja sensu bo informacje sa zazwyczaj dosc przestarzałe i drogie, a wszystko jest na google za darmo. :slight_smile:


#7

No i tutaj z JHS:PL się zgadzam w 100%. Wydawanie kasy na ksiązki nie ma sensu, bo wszystko możesz za darmo znaleść w sieci i to opisane przystępniejszym językiem niż w "uczonych" książkach. Co do Slackware, to też mogę go polecić. Chyba najlepsze distro (już widzę jak kolega z mieczykiem zaraz pojedzie z Arch'em :lol: ) i poznając je, poznajesz Linuksa, w przeciwieństwie do np. MDK, który prędzej czy później wyjdzie Ci bokiem.

Zdravim - Areh