Linux Karmelkowy Koliberek nie startuje

Niby dlaczego nie pójdzie? U mnie, jak miałem jeszcze w laptopie 512MB RAMu i Celerona M440 to Windows 7 wraz z Aero działał całkiem dobrze, wiadomo po dołożeniu 2GB RAMu działał już zdecydowanie lepiej. Z tego co pamiętam to chyba mati75 odpalił Windows 7 na, chyba 64MB RAMu. Zresztą za czasów bety i RC Windows 7 był wyścig kto na jak najmniejsze ilości RAMu uruchomi ten system.

Wracając do tematu,sprawdź nowszą wersję Ubuntu, nie ma sensu się pchać w Koliberka, widocznie starsze jądro nie obsługuje w pełni twojego sprzętu :slight_smile:

Pozdrawiam!

Dlaczego miałoby nie pójść? To że komp został dedykowany dla win 98 wcale nie oznacza że nie może być na nim zainstalowany win Xp. Bedzie działało wolniej ale jednak. Tak samo jest z moim. Dedykowany jest win Xp ale 7 też działał. Może AERO nie było tak piękne jak u Ciebie, może nie był demonem prędkości jaki u Ciebie, ale jednak się uruchomił i działał.

Chciałęm go głównie zainstalować z powodu miłej animacji maksymalizacji okien. Nie wiem czy w innych dystrybucjach tak jest ale właśnie to w nim mnie urzekło :wink:

EDIT: Poprawka BBCodów

Ten efekt minimalizacji możesz sobie ustawić w 10.04 przecież albo skopiować konfigurację Compiza z Koliberka, powinno być w $HOME/.config/compiz i/lub $HOME/.compiz , natomiast konfiguracja globalna w /etc/compiz.

Pozdrawiam!

Tylko jak mam skopiować ten efekt skoro nie mogę Koliberka zainstalować :wink:

Tylko co ja mam tam ustawić? Mógłbym prosić o jakieś pliki albo instrukcje?

kopiujesz tek katalogi wraz z plikami z koliberka i podmieniasz z tymi w 10.04

Pisałeś, że na jakimś starym komputerze Ci działa. Poza tym możesz na dowolnym komputerze z LiveCD skopiować. W tamtych plikach nic nie ustawiasz, kopiujesz je jeśli chcesz identyczną konfigurację. Ty natomiast te same efekty możesz sobie ustawiać w menedżerze ustawień Compiza, musisz tylko doinstalować pakiet o nazwie compizconfig-settings-manager.

Pozdrawiam!

Ściągnąłem ów pakiet na dysk. Po próbie zainstalowania w terminalu przez python instalacja nie dobiega końca gdyż dostaje taki komunikat:

screenshothch.th.png

CompizConfig Settings Manager został ściągnięty z tej strony.

Nie ze strony tylko pobierz z repozytorium:

sudo apt-get install compizconfig-settings-manager

Mam blueconnect więc pobieranie czegokolwiek z poziomu Ubuntu nie działa. Modem jest połączony z Internetem przez ok 30s. Potem się rozłącza i nie łączy ponownie. Podłączenia modemu na nowo daje możliwość łączności z Internetem przez kolejne 30s i tak ciągle. Musze pobierać z poziomu Win.

Korzystam z Ubuntu 10.04 LTS Lucid Lynx.

Jaki modem? Bo w tej chwili siedzę na blueconnetcie podłączonym do debiana i wszystko działa.

U mnie nie działa tak jak chce żeby działało. Dlatego muszę pobierać z poziomu Win. Storna się ‘otwiera’ i stoi pasek postępu w FF cały czas.

@womperm: nie ma sensu uzywac koliberka, bo jest niewspierany.

@adamo000: w 10.04 dostaniesz to samo.

Jakoś na wiki piszę że wersja przestarzała; wspierana…

oczywiście że nie opłaca się korzystać z koliberka, bo w 10.04 masz wszystko zaktualizowane i poprawione.

A skąd Ty takie informacje wziąłeś? Rozumiem, że wywnioskowałeś to sobie w taki sposób: wychodzi Lucid Lynx to dla Karmik Koala kończy się wsparcie? Otóż nie, zwykłe wersje (tj. te krótko terminowe) wspierane są przez około 18 miesięcy (chodzi tu o poprawki nie o nowości w oprogramowaniu) a wydania LTS (długoterminowe) przez 3 lata - edycja Desktop i 5 lat - edycja Server. Oprócz tego, repozytoria nie są wyłączane po tych 18 miesiącach a działają przez dłuższy okres (nie pamiętam dokładnie jak długo) do ok. 3 lub 5 lat, ponieważ licencja GPL wymaga od dystrybutora zapewnienia dostępu do kodu źródłowego przez ten właśnie okres. Oczywiście repo mogliby wyłączyć ale skoro i tak muszą gdzieś trzymać kod źródłowy w razie gdyby ktoś się o niego upomniał to tego nie robią.

Pozdrawiam!