[linux] Komunikator z dobrą obsługą sieci GG lub jakiś dobry zamiennik dostępny również na androidzie

Witam,

Jak w temacie poszukuję programu który pozwala normalne korzystać z sieci GG pod linuxem. Multikomunikatory typu pidgin lub kadu lubią gubić wiadomości o transferze plików nie wspominając. Jeśli to jest możliwe prosiłbym o podanie jakiegoś prostego zamiennika z obsługą transferu plików i lekkim klientem na androida. Nic więcej nie jest mi potrzebne.

Nic lepszego od Pidgina nie znajdziesz. Dziwię się, że Tobie gubi wiadomości, to jeden z lepszych komunikatorów i na Linuxa i na Windowsa. 

Prosty zamiennik? Plugin do Chrome/Opery? Wersja webowa to full opcja niewymagająca instalacji. Oryginalny klient na Androida też jest spoko, ewentualnie mogę polecić IM+(płatne).

https://chrome.google.com/webstore/detail/gg-plugin/khmcdkdpeihijgkgmmdkbccccjnonjie

Sam się dziwię ale ewidentnie jest z tym jakiś problem. Np. serwer dostaje wiadomość (na wersji webowej się ona pojawia) jednak nie dociera do autora. W drugą stronę podobnie.

W każdym razie, plugin przetestuję ale w ramach uściślenia. Przez zamiennik miałem na myśli jakiś inny protokół :wink:

Z innych protokołów polecam Telegrama, fajny klient na PC i Androida, dobra polityka prywatność, opcji nie za dużo i nie za mało, co aktualizacja to coś nowego-przydatnego, a nie tylko dorzucają reklamy.