Linux Live CD z GCC

Na wstępie napiszę, że nigdy w życiu nie pracowałem na linuxie więc z góry przepraszam za ewentualne błędy w nazewnictwie i pytania o banalne sprawy.

Potrzebna mi wersja linuxa do uruchamiania z płyty (nie chcę go instalować na dysku, poza tym trochę cienko u mnie z wolnym miejscem), która posiada gcc. Potrzebuję jej żeby móc kompilować projekty pisane w C. No i dobrze by było, gdybym mógł podłączyć pendrive’a, żeby napisany projekt zapisać.

Wyobrażam to sobie tak: uruchamiam linuxa z płyty, włączam jakiś edytor tekstu w którym piszę program w C, kompiluję go w gcc, jeśli wszystko działa to wrzucam program na pendrive’a.

Jest w ogóle takie coś możliwe w dystrybucji live-CD ? Jeśli tak, proszę o podanie w której (najlepiej, gdyby system był po polsku). Z góry dziękuję.

Ubuntu, gcc jest, pendrive z pod live CD też powinien był działać

No a ja poszukuje tak że dystrybucji linuxa live cd by mógł z cd odpalać ale bym mógł dodac do niej turbo pascala da rady jakoś.

Złączono Posta : 15.02.2007 (Czw) 17:37

no albo jakiś live cd np ubuntu i jak uruchomie i pena podłacze a na nim będzie turbo pascal odpali ?

Dobra, ściągnąłem Ubuntu 6.12 PL. Polecenie “gcc” w konsoli działa, ale nie ma zainstalowanych bibliotek, więc niemożliwa jest poprawna kompilacja programów. Poza tym nie działa pendrive.