Linux Lycoris

Czy ktoś wie gdzie można znależć linuxa lycorisa w necie? Wchodziłem na http://www.inuxiso.org ale po kilku minutach wyskakuje błąd. :evil: Ściagam DAP-em. Potrzebuje jakiegoś pewnego serwera.Jeśli ktoś bedzie wiedział to niech napisze PLIZ

ftp://sunsite.icm.edu.pl/pub/Linux/suns … s/lycoris/

ftp://ftp.lycoris.com./

Zainteresowałbym się Mandrake’iem lub Fedorą lub Auroksem

Ale dlaczego Lycoris bardzo przypomina mi winXP a ja nigdy linuksa nie widziałem na oczy. Nie mam zielonego pojęcia na temat linuksa a że lycoris jest podoby do WinXP do chyba jak dla początkującego użytkownika to chyba dobry wybór?

Ja slyszalem, ze dla poczatkujacego dobrym wyborem jest Mandrake.

Co to znaczy:"Please download ISO images only via rsync - if you need to download via

ftp, use a mirror."Konkretnie chodzi mi o “via rsync”.

nie !!

zdecydowanie nie !!

Liny, które wymieniłem mają polskie instalatory (oprócz Fedory) i wszystkie są spolszczone. W trybie graficznym pracy masz praktycznie taki sam wygląd jak windowsy - oprócz tego istnieje wiele nakładek, które mogą ci go upodobnic do czego chcesz, nawet do XP.

Z tego co wiem i czytałem, lycros nie cieszy się specjalnym powodzeniem, a i nie jestem pewny, czy jest spolszczenie do niego ?? (jeśli się mylę to sory :oops: )

żartobliwie - a masz pojęcie o windowsie ?? ja mam z nim do tej pory problemy, a już ładny kawałek czasu na nim pracuję.

Linux nie jest trudny w obsłudze, czy konfiguracji - tak było kiedyś :slight_smile:

Tylko jest jedno ale. Jak wybierzesz Linuksa na podstawie podobieństwa do Windy, to się nie nauczysz tego systemu, tylko… Windowsa.

Aurox jest chyba najlepiej spolszczony, bo jest polski :lol: .

Instalka jest prosta i nie ma trudności. Ja Linuksa nie widziałem na oczy i sobie poradziałem. Dlatego polecam właśnie Auroksa.

ps. Nie znam tej dystrybucji, ale nazwa sugeruje podobieństwo do Windowsa.

Linux XP. Niestety raczej nie jest po polsku. Propozycja małą czcionką, bo nie na poważnie.

Ważne jest jądro systemu, a nie wygląd - nawet jak upodobnisz go do windowsa zasada działania będzie wciąż taka sama :slight_smile: i trzeba będzie ją poznać

Ja uważam, że Linuxa w trybie graficznym nie ma po co sie uczyć, one są praktycznie takie same jak Windows. Co innego to jest sie nauczyć obsługiwać Linuxa w trybie tekstowym.

możecie mi polecić jakiegoś Linuxa nie musi być dla początkujących (prosił bym od razu o jakiś link)

PS najlepiej zeby był podobny do windowsa

Aurox, Redhat, Mandrake

Tu przejrzyj i wybierz sobie ftp do pobrania jakiegoś Linux’a

Dla mnie każde okienkowe działanie w Linux’ie jest podobne do Windows’a, ale jak zauważył SANDRO Linux’a najlepiej poznawać w trybie tekstowym, tu jest spore pole do działania.

Pozdrawiam 8)