Linux Mandrake

Problem z obrazem Linux Mandrake 10 - po instalacji systemu obraz na ekranie nie jest wyświetlany - jest czarny. Czy ktoś mi pomoże??

WinXp działa normalnie. :o

A czy na monitorze oprócz czarngo tła widnieją jakieś białe napisy? Jeśli tak to: WITAJ W PRAWDZIWYM LINUX’ie! Twój przypadek wynika albo z nie ustawienia przy instalacji (w co wątpię bo to opcja domyślna) startu systemu w postaci X-window, albo, co bardziej prawdopodobne, zła konfiguracja serwera graficznego przy instalacji. Nie można wyklczyć także, że masz bardzo nietypową kartę graficzną, której nie obsługuje Linux Mandrake 10 i musisz zainstalowac specjalnie ściągnięty sterownik (to również mało prawdopodobne).

Pozdrawiam, Morfeusz :slight_smile:

P.S. Moda na Linux’a trwa! :stuck_out_tongue:

Masz ładny profil Audi A6, ale niestety, żadne napisy “białe”, tak jak piszesz opcja ustawienia grafiki domyślna, karta graficzna moim zdaniem typowa leadetek A250 4400Ti. I co dalej :x

Dziękuję :slight_smile: . Wiesz ja niestety nie jestem biegły w Linux’ie. Sam przed chwilą wróciłem z mojego Mandrake’a, w którym nie mogę ustawić monitora do własnych potrzeb. Ogólnie rzecz biorąć Linux to straszliwe draństwo - niby darmowe, stabilne, bezpieczne, ale żeby cokolwiek w nim zrobić trzeba się nie lada napocić! Ja początkowo miałem do tego chęci, ale powoli zaczynam dochodzić do wniosku, że Windows XP jest świetną alterantywą… Wprawdzie kosztuje niemało, ale przynajmniej cieszy oko i nerwy… Może i ty niedługo dojdziesz do takiego wniosku… Na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie Ci w pełni pomóc…

Pozdrawiam, Morfeusz :slight_smile: