Linux mandriva i połączenie internetowe

jak się można połączyć z netem przez modem Surfboard 5120 usb cable modem dostawcą neta jest telewizja kablowa - - w systemie linux w szprzęcie jak sprawdzam to na tym modemie jest zapytajnik skąd można pobrać stery żeby chodziło to pod linuksem a może jest jakiś inny sposób prosze bardzo o rady nadmienie ze jestm zielony jeśli chodzi o linuxa to moje początki …

Czy to ten modem?

tak to ten modem …

widzialem pytania o rozne wersje Motorola Surfboard na forach mandrivy i odpowiedzi nie bylo wiec raczej ciezko bedzie

sam mam modem z kablowki tylko ze thomson i u mnie trzeba bylo:

Centrum Sterowania => sieci i internet => konfiguracja nowego interfejsu sieciowego i tam wybierz polaczenie przez kablowke a nastepnie wybierz recznie sterownik i z listy wybierz usbnet

moze akurat zadziala

a jak nie to moze podlacz modem przez karte sieciowa a nie przez usb ( u mnie wtedy internet dzialal od reki bez ustawiania czegokolwiek)

oki dzięki spróbuje - przez karte sicieciąwą też nie chce działać próbowałem dzięki za podpowiedzi każda wypróbije i dam znac na forum jak sie uda …

Znalazłemtutaj dyskusję na innym forum, która moze Ci się przydać (3 strony).

A ustawiles pobieranie IP przez DHCP?

a może jaśniej bo nie bardzo wiem jak to zrobić prosze wyjaśnijcie tak po chłopsku bardzo mi na tym zależy dzwoniłem do multimediów i oni sami nie wiedzą :frowning:

Podpinasz modem pod karte sieciowa. Znajdujesz jakies narzedzie do konfiguracji sieci - w Mandrive powinno byc w miare latwo, bo tam jest duzo konfiguratorow klikanych.

Powinna byc opcja recznej konfiguracji(gdzie sam wpisujesz IP, maski i inne bzdety) i automatycznego pobierania IP. Cos podobnego jak na tym screenie(tylko, ze to screen z instalacji).

http://www.howtoforge.com/images/perfec … 006/26.jpg

Zaznaczasz automatyczne pobieranie/DHCP czy jak to sie tam nazywa, zatwierdasz i powinno dzialac.