Linux mandriva one - brak sieci internet

witam , pobrałem mandrive one i mam problem:

uruchomiłem ją z cd i nie mam neta. Skonfigurowałem połączenie (wpisałem ip, reszta sie sama dopisała (poprawnie, sprawdzałem)) ale nie działa, we firewallu mandrivy mam pusto, proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

A jaką masz kartę sieciową?

daje screena z nazwą karty:

b69eafe6da9d1660m.jpg

Dodam tylko że Mandriva ją wykrywa…

Mam taką samą kartę i tez mam problem z netem,też wykrywa mi ją poprawnie a mimo to net nie zaskakuje,chociaż odkryłem pewną zależność.Napisz jeszcze jaką masz płytę główną bo system masz chyba XP?

Xp mce , a płyta główna: Gigabyte s-series Ga-945P-S3

Ja mam Asusa a problemem jest najprowdopodobniej kontroler JMB363.Żeby zadziałała Ci sieć wyłącz kompa i przestaw np. zworkę w napędzie cd z master na slave,chyba,że masz podpięty razem z napędem dysk na jednej taśmie to odłącz na chwilę dysk i przestaw zworkę w napędzie,włącz komputer ale włączaj przypadkiem XP tylko uruchom linuksa.Trochę to bez sensu ale u mnie to zadziałało i działa dopóki nie uruchomię XP.Po uruchomieniu linuksa jak sieć Ci zadziała to wyłącz komputer i podłącz wszystko tak jak miałeś.Jak uruchomisz ponownie linuksa powinna działać sieć ale jak uruchomisz XP to znowu siec Ci nie zadziała w linuksie.Ogólnie to bez sensu ale ja tez się męczyłem wpisywałem wszystko ręcznie w konfiguracji sieci modyfikowałem pliki i nic to nie pomagało.Jak zainstalowałem sobie testowa wersję Windows Server Longhorn beta 3 i uruchomiłem linuksa z płyty to sieć działała bez problemu,nie rozumiem o co tu chodzi,bo chciałem sobie zainstalować dodatkowo linuksa obok XP ale bez sieci w linuksie to lipa.trochę sie rozpisałem ale wypróbuj może zadziała.

Najlepiej zainstaluj Mandivve na dysku, co do połączenia “reszta się sama dopisała” .Wpisz 1.2 lub 1.3 w którejś linijce. Wiem bo miałem podobny problem, sorry ale teraz naprawde niemam głowy do tego :stuck_out_tongue: