Linux-Mandriva vs. Suse-który lepszy?


(Willow1990) #1

Co sądzicie o Mandriva 2007 albo Suse ? Która dystrubucja Linuxa jest lepsza,wszyscy wiemy jak kiepski jest Windows,dlatego trzeba sobie zainstalować lepszy system, tylko który jest najlepszy waszym zdaniem?


(Monczkin) #2

Po pierwsze, nazywaj tematy konkretnie. Proszę to poprawić.

Po drugie - o co dokładnie Ci chodzi ??


(Mcdell) #3

Mandriva i Suse to ta sama rodzina - Redhat. Różnice między nimi niewielkie, powiedziałbym kosmetyczne. Dobre są dla początkujących użytkowników - mają wiele graficznych konfiguratorów (pełne bugów :lol: ).

Suse jest ładniejszy graficznie, Mandriva bardziej stabilna (wyjąwszy Mandriva 2007).


(Djkamilos) #4

Nie wiem dokładnie o co Ci chodzi, ale skorzystaj z tego quizu. Ja z niego skorzystałem i wybrałem swojego linuxa czyli mandrivę.


(matiit) #5

Czyli jakiego ??


(adam9870) #6

O ten chodzi:

http://jakilinux.org/jaki-linux/quiz/

Ewentualnie możesz skorzystać z tego, niektórzy uważają że jest on nieco 'dokładniejszy':

http://www.zegeniestudios.net/ldc/


(moongoose) #7

@adam9870 dzięki za ten drugi link!

Mam do wyboru albo Debian lub Ubuntu(obecnie pracuję na Kubuntu 6.10).

Próbowałem i Mandrivę i Suse - powiem szczerze jak dla mnie, a jestem też początkujący - to nie było to. Przetestowałem wiele różnych distr - zajęło mi to cztery miesiące - wybór padł na Kubuntu, ale czekam na Debiana 4.

Jeżeli mogę cos doradzić na stronie distrowatch.com znajdziesz pełno różnych distr - najlepiej przetestować te, które posiadają wersje Live CD, uniknie się zniszczenia danych na dysku, sprawdzisz swojego kompa czy dane distro rozpoznaje wszystko to co masz w nim zainstalowane będzie chodziło bez problemu.

To by było na tyle

pozdrawiam