Linux Mint 10 - Dźwięk Line In w głośnikach

Witam,

Ostatnio przerzuciłem się na Linuksa z Windowsa i raczej zostanę bo mi się bardzo podoba.

Mam tylko jeden problem, zatem mam perkusje elektroniczną i w Windowsie podłączałem z niej wyjście dźwięku po gniazdo Line in na płycie (to niebieskie). I w sterownikach zmieniałem żeby dźwięk z line in był słyszalny bezpośrednio w głośnikach.

Niestety w Linusie nie mogę znaleźć takiej opcji. Niby wykrywa mi podłączone urządzenie a jak uderzę w bębenek to ten pasek głośności wzrasta ale nic nie słychać w głośnikach.

Chodzi o to żebym mógł mieć muzykę puszczaną na komputerze i żebym mógł do niej zagrać na perkusji.

Proszę mi nie pisać odpowiedzi w stylu kup przejściówkę żeby podłączyć obydwa do głośników bo na Windowsie sie da więc założe że na linuksie też. :slight_smile:

Proszę też o jasne odpowiedzi bo mam linuksa od jakiegoś tygodnia więc zbytnio się nie znam… :frowning:

Z góry dziękuję

Nie mam w tej chwili możliwość podłączyć niczego pod to wejście ale sprawdź w ustawieniach dźwięku czy nie masz wyciszonego wejścia liniowego, ewentualnie uruchom terminal i wpisz w nim alsamixer i sprawdź czy nie masz czego wyciszonego.

Pozdrawiam!

W tym alsamixer miałem “line” wyciszone, ale co dziwne w tym panelu pulse audio było na maxa głośnośc.

Naszczęście już wszystko działa i moge stukać :stuck_out_tongue:

Wielkie Dzięki

Temat do zamknięcia :slight_smile: