[Linux Mint] Nie może się połaczyć z Internetem

WPA2 mam jeszcze do wyboru enable/disable

Wybierz tylko jeden i testuj każdy po kolei.

Pozdrawiam!

póki co testowanie nic nie zmieniło. Problem siedzi w samych menadżerach sieci, które nie chcą łączyć mnie z Internetem. Np. wicd działa gorzej niż ten network, a sam network nonstop przerywa teraz połączenie, odkąd zainstalowałam wicd:

Moim zdaniem powinnaś pytać na forum Minta albo przynajmniej tu ale w dziale Linuksa, bo w takim razie to problem z Linuksem a nie routerem.

Pozdrawiam!

W dziale Minta, ani na chello już więcej mi pomóc nie potrafią. Tam wiedzą jeszcze mniej. A ja już nie mam sił. Chciałam sobie przejść na Linuksa no i nie będę mogła bo coś jest spartaczone z moją kartą sieciową i nie chce się łączyć, nawet jeśli to nie Mint.

Miałem kiedyś podobny problem na Debianie. Wyłączyłem wtedy szyfrowanie na routerze. Zabezpieczałem się tylko poprzez filtrację macadresów kart sieciowych. Po przejściu/powrocie na Archa problem zniknął.

To ciekawe, czy to zależy od dystrybucji?

Z tego co znalazłem w sieci to jednak karta wspiera szyfrowania WPA-PSK. Powinnaś zainteresować się czymś takim jak WPA-Supplicant ja sam z tego nigdy nie korzystałem, więc nie mam z tym doświadczenia (czyt. brak wiedzy na ten temat).

I znalazłem jeszcze taki skrypcik do konfiguracji sieci z szyfrowaniem:

#!/bin/sh

iwpriv wlan0 set AuthMode=WPAPSK

iwpriv wlan0 set EncrypType=AES

iwpriv wlan0 set SSID="Nazwa sieci"

iwpriv wlan0 set WPAPSK="klucz do sieci"

Pozdrawiam!

ale wiesz co, ja dokupię kabelek rj45 i podłączę jedną końcówkę do routera, drugą do laptopa. Tak więc problem się chyba rozwiązał :smiley: .