Linux - może być na dysku C?

Jak pobierałeś tą Jave, to obok przycisku Download był napis Instruction. Jakbyć przeczytał co tam jest napisane, to nie musiałbyś zadawać tutaj takich pytań.

Tam jest po angielsku, ale jednak coś udało mi się zainstalować…

Spytało mnie czy chce zainstalować Javę, potem zainstalowało i gotowe…

No ale nadal nie mam javy w FF… :\

To jest po angielsku i trochę nie rozumiem do końca…

http://mozillapl.org/projekty/Wtyczki?v=35 - proszę, po naszemu. Wystarczyło wykazać minimum chęci i z Google skorzystać

A jak postępować z plikami typu install_flash_player_7_linux.tar.gz ??

w konsoli:

cd nazwa_katalogu

./cofigure

make

przechodzimy jako root poleceniem su

make install

Oczywiście trzeba najpierw rozpakować

robrock , chyba nie w tym przypadku.

Ale w kazdym zaczynamy od przeczytania pliku readme który jest w środku. Tam jest instrukcja instacji.

W tym przypadku wystarczy chyba wpisać w konsoli

./flashplayer

A mam jeszcze takie pytanie.

Po instalacji Linuxa, nie chce włączyć się Windows, ponieważ plik hal.dll z system32 jest uszkodzony i trzeba zastąpić go kopią, której nie mam…Ale kolega przesłał mi taki plik od siebie. Gdy chce podmienić, przez Linuxa, nie da się. Pisze, że nie można usunąć tego pliku. Jak ja chce go tylko podmienić.

Co zrobić, żeby go podmienić?

A nie lepiej po prostu skozystac z opcji naprawy systemu windows ? Wszystkie twoje dane pozostaną

A jak to zrobić? Chyba coś z płytą instalatora Windows?

Jeszcze jedno pytanie mam -> zainstalowałem sobie Kadu, takim sposobem -> http://kadu.net/wiki/index.php/Pobierz:Mandrake -> Instalacja z wykorzystaniem urpmi.

Wszystko zrobiłem dobrze…ale gdzie jest to Kadu teraz?

eh, a zajżałeś chociaz na forum mandrivy ?

Start/wykonaj polecenie/kadu

Oczywiście. Niestety warunkiem jest że muszą być to partycje ext2( nie wiem czy z ext 3 są większe problemy) a ja zawsze Reiserfs używałem :/. Nawet restartu nie potrzeba po instalacji IFSa:p

Z takim np Monkey Linuxem nie bylo problemu, ale to chyba już od lat nie jest rozwijane.

Próbowałem, uruchamiam, wybieram system do naprawy, komputer się restartuje, pokazuje sie Linuxowe okienko wybieraina systemu. Wybieram Windows i znowu wyskakuje błąd hal.dll.

Biblioteka HAL.DLL odpowiada za jedną z warstw obsługi sprzętu w Windows 2000/XP (dokładnie za tzw. Hardware Abstraction Layer). Gdy podczas startu systemu pojawia się komunikat dotyczący braku lub uszkodzenia wspomnianego pliku, winny może być zbiór boot.ini. Aby go nawić:

* wkładamy płytę instalacyjną Windows XP do napędu CD i uruchamiamy z jej użyciem komputer;

* przechodzimy do konsoli odzyskiwania systemu;

* wpisujemy polecenie bootcfg /rebuild;

* wyjmujemy krążek z napędu CD i restartujemy komputer.

robrock -> Dzięki! Zadziałało! :slight_smile: