Linux na CD- pytania

Serwer myślę, że w porządku, wersja raczej też! A sprawdzałeś te sumy kontrolne? One muszą się zgadzać, ewentualnie może też być wina płyty lub źle się obraz nagrał!

Sterowniki raczej nie, ponieważ system się nawet nie załadował, poza tym jak wgrasz sterowniki do systemu, którego jeszcze nie uruchomiłeś? To tak jakbyś miał fabrycznie czysty dysk, bez żadnego systemu i chciał zainstalować sterowniki przed instalacją, np. WinXp :smiley:

Spróbuj odpalić tą płytę na innym kompie! Jeśli na innych kompach odpali to znaczy, że płyta dobra!

Pozdrawiam!

Teraz to mi się włącza od razu Windows, nawet linux nie próbuje botować. Sumy kontrolne OK., a botowanie w biosie dobrze ustawione. Płyta też dobra. próbowałem resetowac, włączać z 15 komputer i nic.

No nic, dzięki za rady. :frowning:

Slyszałem o takich przypadkach, więc może znajdziesz odpowiedź na forum lub http://forum.linux.pl, tam najczęściej się pojawiał ten problem. Nie pamiętam tylko czy to dotyczyło mandrivy czy ogólnie linuksa. Przetestuj jeszcze Ubuntu, może się powiedzie :slight_smile:

Pozdrawiam!

roobal skoro mandriva one ma compiza to w wersji livecd itak to chyba niewiele da bo żeby odpalic pulpit 3d trzeba mieć wsparcie 3d a na livecd sterów nie zainstaluje

pardzio15 bez hasła sie nie zalogujesz do systemu i juz

Wiesz ja mam to szczęście, że posiadam Radeon 9200, który jest przez każdą dystrybucję bez problemu wykrywany i dzięki temu nie muszę instalować dodatkowych sterowników, wystarczą mi te linuksowe i wszystko działa, a pulpit 3d działa na moim kompie wyśmienicie również ze sterownikami linuksowymi i w tym wypadku również nie muszę wgrywać dodatkowych sterowników, działa mi zarówno na compiz jak i beryl. Wcześniej korzystałem z compiza, który jest standardowo instalowany w mandrivie, a teraz testuję właśnie beryla :mrgreen:

Szczerze mówiąc nie wiem jak to jest z działaniem pulpitu 3d na live cd, ponieważ nigdy nie odpalałem pulpitu 3d na niezainstalowanym systemie, ale mam mandrivę one to zaraz przetestuję czy compiz zadziała bez potrzeby instalacji systemu, chociaż z tego co pamiętam to było dostępne dopiero po instalacji, ale zaraz sprawdzę :smiley:

Pozdrawiam!

Posty nie związane z tematem --> kosmos.

Proszę się nie dopisywać z problemami, których ten temat nie dotyczy.