Linux na stary sprzęt - AMD K6-II 300, 64 ram, 2 GB hdd

Próbowałem postawić linuksa na starym sprzęcie, miał służyć do prostej edycji tekstu (AbiWord i Gnumeric), prosty w obsłudze i po polsku, oto wyniki:

Sprzęt: AMD K6-II 300, 64 ram, 2 gb hdd, grafika Ati RAGE IIC, płyta główna Gigabyte 5SG-100.

Stawiane systemy:

Xubuntu - nie odpala Live CD, komunikat o braku pamięci ram

Xubuntu alternate - zawiesza się na 6% instalacji podstawowego systemu

Debian - w trakcie instalacji zgłasza błędy, przerwanie instalacji

Windows 98 - bezproblemowa instalacja, zainstalowałem oprogramowanie do sprawdzenia czy poszczególne komponenty komputera nie są uszkodzone co mogło by powodować błędy podczas instalacji linuksa, wszystko w porządku.

Sądząc że wina lezy po stronie małej ilości ramu, pożyczam jedną kość 64, łącznie mam 128, i ponawiam próby instalacji.

Xubuntu - próbuje odpalić Live CD, wiesza się podczas ładowania

Xubuntu alternate - zawiesza się na 6% instalacji podstawowego systemu

Debian - w trakcie instalacji zgłasza błędy, przerwanie instalacji

Windows XP - bez problemu instalacja, działa bez zarzutu.

Aby uniknąć zarzutów o źle wypalone płyty z obrazem linuksa, instalowałem je na drugim komputerze ( sprzet w podpisie0 jako virtualne na Virtualboxe 1.40, wszystkie działały poprawnie.

Każdego linuksa próbowałem instalować dwukrotnie, instalacje przerywałem gdy komputer przestawał dawać oznaki pracy po ponad godzinie czasu.

Komentarz chyba niepotrzebny.

Potrzebny… nie zadałes sobie chociaż trochę trudu aby napisać jakie Debian zgłaszał błędy…

Xubuntu rzeczywiście na tym kompie mogło nie iść.

Ale Debian bez Xów spokojnie.

Jutro postawię debiana jeszcze raz i spiszę błędy.

Xubuntu alternate powinno pójść, w wymaganiach ma 64 ramu, debian 32 ramu.

GLOUP , już jeden moderator zwracał Ci uwagę, iż poprzedni temat, gdzie napisałeś te posty, nie jest do zadawania pytań, oraz takich postów. Więc czemu tam właśnie napisałeś tego posta?

Temat wydzieliłem, proszę nie podpinać się pod tematy, zwłaszcza przyklejone.

GLOUP , jakbyś zajrzał do przyklejonych tematów w tym dziale, to trafiłbyś na tego linka:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=65324

Następnym razem zanim zadasz pytanie sprawdź czy już ktoś o to samo nie pytał, albo czy odpowiedzi nie ma w przyklejonych tematach.