Linux obok windowsa

mam takie jedno pytanie…mam na cd linuxa madrive 2007 one …spodobal mi sie tre system, wiec chcialbym go sobie zainstalowac obok xpeka. na pulpicie jest cos takiego live instal i tam jest zeby zainstalowac z wolnego miejsca windows. tutaj pytanie czy wszystko bedzie dzialac ok i jak bedzie wygladal wybor systemu??

Kuhar na vortalu jest demonstracja jak przygotować kompa do instalacji Linuxa i przebieg jego instalacji. Sam zamówiłem sobie Ubuntu i po demonstracji wiem co i jak!! :mrgreen:

chodzi mi o to glownie czy bedzxie wybor systemu i jak on bedzie wygladac

Tez o tym tam jest.

jest wybór systemu, jest to lista wyboru, a tu masz linka (2 filmik - instalacja Mandriva 2007)

http://www.mandriva.pl/produkty/info.php?p=prezentacja

Ja czekam na Ubuntu :slight_smile: Jak będziesz miał zainstalwaną Mendrive daj znać na prv :slight_smile:

jak by co to mam ta mandrive na live cd…klikam na instalacje…zmniejszam partycje z windows…i?? nic sie nie dzieje…instalator sie zamyka :o :shock:

Żeby zmniejszyć rozmiar partycji windowsowej musisz najpierw ją zdefragmętować. Mandriva one jest nie stabilną dystrybucją. Jak już to polecam Mandrvie 2007.1 free. W ustawieniu domyślnego systemu nie będziesz miał problemu. Ja jednak polecam Ubuntu i Debiana

to sobie ubunta pobiore ;p… ile wystarczy na niego…mam wolne 6 gb z 35…

No trochę za mało. Minimalnie musisz mieć 4GB, aby go zainstlować. Ja kiedyś linuksa miałem na partycji 15GB i dla mnie było za mało. Zainstalujesz3 gry i twardy dysk będziesz miał zapchany. Nie zapomnij o partycji swap

a kiedys czytalem ze jest program ktory odpala sie pod windows…a on instaluje linuxa na 1 partycji…minimalnie 5gb bylo…

jak to jest z nim…dacie link??

Ten program chcba nazywa się wubi. Czy coś w tym stylu

a dobry jest??

Wubi to na razie rozwiązanie testowe, instaluje Ubuntu na partycji wirtualnej, tak jakby był to zwykły program, nie trzeba tworzyć nowej partycji więcej informacji znajdziesz tutaj:

http://jakilinux.org/newsy/wubi-najprostsza-droga-do-ubuntu/

Ja używałem go przez jakiś czas i sprawował się dobrze.