Linux - odpowiednia dystrybucja

Mam pytanko w tym roku skonczyła się pomoc Microsftu dotycząca Windowsa 98. Posiadam słabszy komputer na którym chciałbym zainstalowac Linuxa. Komputer ten jest dosc stary posiada procesor 300 oraz 98 RAM. Ale nie wiem jaka do niego bd pasowała dystrubucja, najlepsza do tej konfiguracji. I nie wiem jak go zainstalowac, i skąd w ogóle pobrac ( wiem ze jest darmowym systemem).

Mam aktualnie win 98, prosze o jakies propozycje.

  1. Wszsytkie odpoweidzi możesz znależć w forumowej szukajce i w googlach, lub na http://www.jakilinux.org

2 Na Twój sprzet pasuje jakaś mało zasobożerna dystrybucja, myslę, że bawić się najpopularniejsze Ubuntu na tym sprzecie nie ma sensu (chociarz ja mam tylko 128MB ramu i ubuntu chodzi dobrze)

Jesli chodzi o mnie polecam jakąś dystrybucję z XFCE

A jak myślisz, po co zakłądano tutaj i przyklejono temat Linux na słabe komputery? Tak dla zabawy, żeby sobie wisiał i miejsce zajmował? Pozatym, podobnych tematów w ostatnim czasie na tym forum było kilka. Polecam naukę korzystania z forumowej szukajki.

Pozycją wyzej masz podobny wątek: KLIK

:o Wypełnij test a dowiesz się jakie wolne systemy operacyjne

powinny Cię zainteresować.

rys , praktycznie kazda dystrybucja z lekkim środowiskiem graficznym, typu Xfce, ale skoro jestes początkujacy to polecam Ci Ubuntu 6.06 a ze srodowiskiem Xfce nazywa się Xubuntu 6.06 ;]

Dzieki skorzystam

A mam takie pytanie czy istnieje takie cos ze nie musze instalowac Linuxa a moge z niego korzystac i instalowac jakies programy ?

rys , to sie nazywa liveCD, lecz programów na tym instalowac nie mozesz ;]

Jak posiadasz szybki komputer z dużą ilością RAM-u zawsze możesz zainstalować i odpalić go na jakimś emulatorze komputera

Chyba miałem małe zaćmienie umysłu :stuck_out_tongue:

A moze mi ktos podac linka do Ubuntu na ftp ftp.task.gda.pl/pub/linux/

bo nie moge się połapac

http://se.archive.ubuntu.com/mirror/cdi … release.1/

Faktem jest, że można osadzić Linuksa na słabszym sprzęcie, jednak praca na takim zestawie nie należy do najprzyjemniejszych.

Nawet na takim sprzęcie coś odpalisz. Na Gnomie ani KDE co prawda nie posiedzisz, ale np. Gentoo/Arch/Slack coś takiego może pójść (np z fluxboxem). Możesz nawet spróbować zainstalować Ubuntu i do niego dociągnąć fluxboxa

Xubuntu.

Xubuntu nie pójdzie raczej na tak słabym sprzęcie, a jak da się uruchomić to nie będzie działał płynnie

czy ja wiem, mój kumpel ma prawie identyczną konfigurację kompa i ma XFCE4, wszystko chodzi naprawe płynnie

Moja siora ma tylko troszeczke lepszy a bardzo ladnie chodzi :mrgreen:

Troszeczkę lepszy od czego, PIII ?

:smiley:

Pentium II 400 MHz.