Linux pod Windows?

(Krzychoster) #1

Witam.

Mam takie pytanie.

Czy jest taka możliwość, żeby uruchomić Linux'a w Windows'ie tak jak inną aplikację??? Tzn. uruchomć Linux'a bez instalacji i żeby nie był odpalany z płyty.

Prosę o pomoc.

Pozdrawiam.

(aro1978) #2

Musisz zainstalować ten program: http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=57&id=2058

, który jest emulatorem wirtualnego komputera. Tworzy on wirtualne dyski twarde, na które możesz zainstalować prawie dowolny system, bądź też uruchomić np. Ubuntu cd-live z płyty.

(Marcinj10) #3

Jest możliwość zainstalowania systemu Linux na Windowsie. Gdy będziesz już miał zainstalowany Linux na Windowsie, będziesz mógł go włączyć gdy komputer będzie się włączał (pokaże się ekran wyboru systemu).

(Krzychoster) #4

Ściągnąłem Ubuntu. Utworzyłem wirtualny dysk. Włączam VMware i tam ustawiam, że CD-ROM to wirtualny napęd (u mnie G). Ładuje mi się wszystko. Wybieram żby się włączył. Biorę zainstaluj neostradę. I pojawia się ostrzeżenie z Windows'a "konflikt adresów IP" czy coś (mam wyłączoną neostradę w Windows'ie). I jak juz zainstaluję w Ubuntu Neo i uruchamiam przeglądarkę Firefox to pisze błąd servera. Tak jakby Neostrada nie była zainstlowana. Może nie jest włączona??? Ale jak włączyć.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

(Chaker Osiedlowy) #5

Jest taka możliwość. Wystarczy zainstalować Topologilinux. Wtedy będziesz mogł włączyć ją jak zwykłą aplikację.