Linux pod Windows?

Witam.

Mam takie pytanie.

Czy jest taka możliwość, żeby uruchomić Linux’a w Windows’ie tak jak inną aplikację??? Tzn. uruchomć Linux’a bez instalacji i żeby nie był odpalany z płyty.

Prosę o pomoc.

Pozdrawiam.

Musisz zainstalować ten program: http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=57&id=2058

, który jest emulatorem wirtualnego komputera. Tworzy on wirtualne dyski twarde, na które możesz zainstalować prawie dowolny system, bądź też uruchomić np. Ubuntu cd-live z płyty.

Jest możliwość zainstalowania systemu Linux na Windowsie. Gdy będziesz już miał zainstalowany Linux na Windowsie, będziesz mógł go włączyć gdy komputer będzie się włączał (pokaże się ekran wyboru systemu).

Ściągnąłem Ubuntu. Utworzyłem wirtualny dysk. Włączam VMware i tam ustawiam, że CD-ROM to wirtualny napęd (u mnie G). Ładuje mi się wszystko. Wybieram żby się włączył. Biorę zainstaluj neostradę. I pojawia się ostrzeżenie z Windows’a “konflikt adresów IP” czy coś (mam wyłączoną neostradę w Windows’ie). I jak juz zainstaluję w Ubuntu Neo i uruchamiam przeglądarkę Firefox to pisze błąd servera. Tak jakby Neostrada nie była zainstlowana. Może nie jest włączona??? Ale jak włączyć.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Jest taka możliwość. Wystarczy zainstalować Topologilinux. Wtedy będziesz mogł włączyć ją jak zwykłą aplikację.