Linux- Przebieg instalacji


(Meteo17) #1

Witam mam do zaprezentowania aki temat muszę zrobić prezentację na temat Typy i Fazy instalacji systemu

Wybrałem by przedstawić przebieg instalacji systemu linux , no i jak przedstawie typy plików i przebieg instalacji czy to bedzie dobre do tego tematu, gdzie moge znaleśc dobrze opisany przebieg instalacji systemu linux wraz z obrazkami itp. Będę wdzieczny.


(Airborn) #2

http://forum.ubuntu.pl/album.php


(Sawyer47) #3

Nie ma takiego systemu jak Linux... owszem na systemy wykorszystujące jądro Linux mówi się potocznie Linux (dystrybucja Linuksa), ale takich dystrybucji jest baardzo dużo. Z Wikipedii: GNU/Linux – Linux jest uniksopodobnym jądrem napisanym przez Linusa Torvalds, opakowanym w narzędzia GNU. Radzę poczytać na ten temat, jak chcesz robić o tym prezentacje :stuck_out_tongue_winking_eye:

Np. instalacje Kubuntu 6.06 krok po kroku masz tutaj:

http://worldof.walth.hostdmk.net/index. ... buntu.html

Tu też coś o Kubuntu:

http://jakilinux.org/linux/ubuntu/kubun ... ie-64-bit/


(Antyspam424) #4

Przeważnie następuje to w takiej kolejności: ładowanie jądra i modułów do pamieci, wykrywanie sprzętu, wybieranie klawiatury i języka, partycjonowanie, wybieranie pakietów i jądra do zainstalowania, instalacja systemu, instalacja programu rozruchowego (lilo, grub), wykrywanie pozostałych urządzeń, konfiguracja.

To jest tylko przykładowy proces instalacji i jest zależny od dystrybucji i trybu instalacji. Tutaj masz przykładowe "zilustrowane" przebiegi instalacyjne dla KateOS 3, [wersja flash], Slackware. Po więcej odsyłam do google pod hasło 'dystrybucja_linuksa +instalacja'.