Linux - przekonajcie mnie

Choć nie jestem użytkownikiem Linuxa mojemu sercu najbliższy wydaje się Mandrake (Mandriva). Każda moja emigracja z Windowsa na Linuxa kończyła sie fiaskiem, ale może jednak istnieje ktoś kto jest w stanie nawrócić mnie na dobrą drogę i skłonić do instalacji Linuxa. Mam dość Windowsa, ale jest coś co mnie mocno przy nim trzyma.

Proszę przekonajcie mnie abym stał się STAŁYM uzytkownikiem Linuxa.

Mandrake/Mandriva to nie jest najpelszy wybór. Niby większość twierdzi że jest na początek najlepszy, ale moim zdaneim oże on zniechęcić. W porównaniu z innymi dystrybucjami, MDK/MDV jest strasznie wolna, często pojawiają sięjakieś błędy itp.

Ja na początek polecam SUSE, najlepiej w wersji 10.0. Szybka, łatwa, dużo paczek, niezłe forum… co tu dużo pisać. Ściągnij, zainstaluj, a potem przyjdź i pytaj jak będziesz miał problemy.

Na początek radzę zostawić jednak Windowsa i przez jakiś czas, zanim nie opanujsz wystarczajaco Linuksa nie rezygnować całowicie z okienek.


EDIT

Teraz zauważyłem jaki masz sprzęt. Dla tego Semprona możesz zassać wersję64-o bitową, ale nie wiem jak z paczkami do niej. Jeżeli zdecydujesz się na wer. 32-u bitową, to nie przestrasz sie na samym początku instalacji info, że próbujesz zainstalować 32-u bitowy system na 64-o bitowym procku. Wszystko będzie śmigać.

Robiłem już w ten sposób. A z tego co widzę Ty preferujesz Slackware… Nigdy nie miałem z nim styczności. Mam SuSe i w każdym momencie mogę zainstalować - spróbujmy. Muszę też napisać, że jestem olbrzymim wzrokowcem, a w tej branży to dość dziwne. W/g mnie GUI też musi być przyjazne dla oka (a szczególnie wygładzanie czcionek mnie boli)…

Wg. Mnie dla początkującego też najlepszy jest Suse 10. Można na nim wiele żeczy wgrać, nie to co w mandrivii. Mandrivia nic nie ma poza tym co dostaje się na płytkach. Suse 10 ma w miarę duże możliwości :slight_smile: Tylko chyba tuż po instalacji nie ma kodeków audio i video ale chyba po zaaktualizowaniu systemu już są. Suse ma dwa środowiska KDE i chyba GNOME.

Na początek możesz też skorzystać jakiejś dystrybucji typu LiveCD np. CDLinux, knoppix. Następnie gdy ona spodoba Ci się to zainstalujesz ją na twardzielu. :slight_smile:

a miałes na kompei wersję 2006 ?? chyba własnie nie, dlatego nie wystawia się opini jak się czegos nie miało, mam obecnie mandrivę 2006 discovery, nie dość że jest szybsza od suse, które także mam na kompie, to nie wyskakują żadne błędy tak jak ty to mówisz :?

totalne bzdury gadasz :roll:

mandriva ma bardzo duzo przygotowanych paczek które można zassać z sieci .rpm, i instalacja czego kolwiek jest jeszcze bardziej banalna, jak root wpisujemy urpmi kadu a po chwili mamy juz zainstalowane kadu, więc nie mów że nie ma pod niego nic wiecej, i przedewszystkim mandriva 2006 jest łatwiejsza dla osoby która zaczyna przygodę :stuck_out_tongue: z linuxem

Jeśli Ci się Linux podoba, to z niego korzystaj; jeśli nie, to nie korzystaj.

Skoro uważasz Linuksa za “dobrą drogę”, to raczej nie potrzebujesz “nawrócenie”, a bardziej przezwyciężenia leniwości.

albo przyzwyczaj sie po prostu do innego środowiska pracy i tyle :stuck_out_tongue:

po pewnym czasie linux dla ciebie będzie juz takim samym systemem jak windows

Racja!!

A czy można gdzieś pobrać wersje pudełkową, bo chyba ona jest najbogatsza w aplikacje i chyba rzadko kto udostępnia coś takiego np. Mandriva 2006 PowerPack+??

Ja nie chcę zaczynać przygody z Linuxem; moja przygoda rozpoczęła się od Auroxa kilka ładnych lat temu.

Zadecydowałem…

Jeszcze pół roku pomęcze się z Windą i po maturze zainstaluje Linuxa (zadeklarowałem się na Windowsa, pakiet Office i Turbo Pascal).

Narazie nie mam innego wyjścia.

Wersję pudełkową to LEGALNIE można chyba tylko kupić… :?