Linux - pytania przed instalacją

(lysysz) #1

Witam.

W obecnej chwili mam Win XP pro i chodzi on na NTFS.W niedalekiej przyszłości mam zamiar kupić Mandrake Official 10.1 PL i mam takie pytanka:

1.Na jakim systemie plików chodzi ów Linux?

2.Jeżeli chodzi na innym to kiedy mam zmienić system plików i czym?

3.Ewentualnie poprosiłbym jakieś linki do programów na Linuxa.

4.Czy prawdą jest że ów Linux jest bezpieczniejszy od Windy xp?

5.Czy są jakieś programy antywirusowe na Linuxa?

Zmiana tematu na mówiący o problemie

Areh

Na wszystkie swoje pytania odpowiedź znajdziesz Tutaj.

Tak się zastanawiam, po co są te przyklejone tematy, skoro większość użytkowników jest tak leniwa, że nawet nie chce im się tam zajrzeć.

(lysysz) #3

TYLKO BEZ USZCZYPLIWOŚCI :evil:

(fiesta) #4

W tym wypadku jest ona wskazana, bo po co szukać skoro można mieć wszystko podane pod nos ??

(Centrumopowiastek) #5
  1. Na dobrym.

2. Sądzę, iż uda się to zrobić programem.

3. No to jak poprosisz, to Ci podamy.

4. Trudno mi porównywać windę z systemem operacyjnym - skoro już zacząłeś, to powiedzmy, że Linux to schody - jeśli umiesz chodzić, to nic Ci się nie stanie gdy zejdziesz po schodach, a w windzie nawet jeśli umiesz stać, to może zdarzyć się wypadek. Poza tym - większa satysfakcja, gdy zejdziesz po schodach :wink:

5. Są.

Więcej szczegółów na http://google.pl

P.S Sądząc po nazwie tematu, domyślam się, iż jesteś bardzo kreatywnym człowiekiem. To dobrze. Proszę wybaczyć, że nie zastosowałem kolorów przy odpowiedziach.

(lysysz) #6

chyba po to jest to forum!! nie każdy może znaleźć to czego szuka.Są tu ludzie na różnym poziomie wtajemniczenia. :!:

Przyjemni jesteście :shock:

Przecież dostałeś odpowiedź. W tym przyczepionym wątku masz linki do stron dla newbie. Jeżeli zajrzych przynajmniej na połowę z nich, to nie będziesz musiał przybiegać tutaj z każdym, najprostszym problemem.

Wyobraź sobie, że kiedy ja zaczynałem przygodę z Linuksem, nie miałem stałego dostępu do netu i jakoś sobie poradziłem. Każdy program ma dokumentację, mana itp. A jak zaczniesz grzebać i coś popsujesz, to następnym razem będziesz wiedział czego nie robić. W ten bolesny sposób też można się czegoś nauczyć.

(fiesta) #8

Owszem, ale jest i również bazą wiadomości z której należy skorzystać.

Oczywiście, jeżeli mu się nawet nie chce zaglądnąć do przyklejonych.

Pierwszym poziomem wtajemnicznie dla rozpoczynających przygodę z Linuxem jest umiejętność wyszukiwania inforamcji (linux to nie jest windows :slight_smile: )

To jest typowa reakcja każdego forumowicza na czyjeś lenistwo.